×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Katowickie Gastro Fajer poszerza menu o roślinne targi Plant Market
Plant Market - to impreza, która towarzyszy nocnemu marketowi gastronomicznemu Gastro Fajer/ fot. materiały prasowe

Katowickie Gastro Fajer poszerza menu o roślinne targi Plant Market

Autor: www.horecatrends.pl Data: 09 września 2020 14:29 | Aktualizacja: 09 września 2020 16:03

Calathea, epipremnum, łapa kangura, maranty, philodendrony, podejźrzon księżycowy, psiząb, sansevierie i inne… zaprezentują się w najbliższą sobotę w katowickim Spodku. Egzotyczne, domowe oraz jadalne rośliny zgromadzi pierwsza edycja targów pod nazwą Plant Market. Impreza towarzyszy nocnemu marketowi gastronomicznemu Gastro Fajer.

Plant Market to wydarzenie wokół zieleni, naturalnych produktów i roślinnego jedzenia. Trwający przez wakacje na tarasach Spodka i w Zielonej Dolinie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach Gastro Fajer odbywać się będzie jeszcze przez dwa wrześniowe weekendy. 

– Tworzymy społeczność, która żyje slow i łączy człowieka z naturą w urbanistycznym sercu miasta. To przestrzeń dla każdego, kto kocha, je lub po prostu docenia rośliny i chce z nami spędzić sobotę, zapraszamy! – mówi Oskar Olszewski z Gastro Fajer. – Na koniec sezonu w Gastro Fajer podkręcimy tempo. W czwartki planujemy Jam Sessions, w piątki i soboty sety djskie oraz małe koncerty, w niedziele – kino plenerowe. Będą także sesje jogi, lekcje tańca i animacje dla dzieci – dodaje.

W sobotę (12 września br.) na antresoli Spodka zaprezentują się wystawcy z roślinami, akcesoriami i naturalnymi produktami. W ramach Plant Market zaplanowano warsztaty robienia pięknych rzeczy, wegańską kuchnię czy losowanie rzadkich gatunków roślin. Odbędzie się także druga już edycja wymiany roślin.

Gastro Fajer, nocny market gastronomiczny na tarasach Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbywać się będzie się od czwartku do niedzieli. Na miłośników dobrego jedzenia i picia czekają stoiska lokali gastronomicznych, foodtrucki, bary i przede wszystkim  atmosfera, z której Gastro Fajer zdążył zasłynąć w poprzednich latach. Tegoroczny sezon zakończy się weekendem 17 - 20 września. 

– Zapraszamy do bezpiecznego, komfortowego, smacznego i rozwijającego spędzania czasu wolnego w najbliższym otoczeniu Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego  w Katowicach – mówi Marcin Stolarz, prezes firmy PTWP Event Center, która zarządza Spodkiem i Międzynarodowym Centrum Kongresowym. – To najlepszy sposób na pożegnanie lata w mieście – dodaje. 

Gastro Fajer i wydarzenia towarzyszące odbywają się zachowaniem wszelkich obowiązujących wymogów dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (MCK) to nowoczesny, oddany do użytku w 2015 roku, obiekt łączący funkcje: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową.

MCK, z charakterystycznym dachem pokrytym trawą i tworzącym zieloną dolinę – popularne miejsce spotkań mieszkańców regionu – przeznaczony jest dla 15 tys. użytkowników. Posiada halę wielofunkcyjną o powierzchni 8,1 tys. metrów kwadratowych, salę audytoryjną dla 600 osób, trzy sale balowe oraz 26 sal konferencyjnych na 38 tys. metrów kwadratowych.

Spodek to obiekt z bogatą historią wydarzeń rozrywkowych, sportowych i wystawienniczych. Oddany do użytku w 1971 roku, wpisał się na stałe w krajobraz Katowic i stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon architektury w Polsce. Od 45 lat gości wielkie wydarzenia, koncerty, imprezy sportowe i wystawiennicze. Trybuny Hali Widowiskowo-Sportowej Spodek mieszczą 11 tys. osób, kompleks zawiera m.in. lodowisko, basen, salę gimnastyczną oraz hotel.

Spodek, wraz z sąsiadującym Międzynarodowym Centrum Kongresowym, stanowi jedną z największych aren spotkań kongresowo-wystawienniczych i widowiskowo-sportowych w kraju.

PTWP Event Center to zarządzająca Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i Halą Widowiskowo-Sportową Spodek spółka z Grupy PTWP.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz