Partnerzy portalu
KFC: wegański smażony kurczak w ofercie w Tajlandii
Potrawy będą dostępne w 6 różnych kombinacjach i zestawach posiłków /fot. shutterstock

KFC: wegański smażony kurczak w ofercie w Tajlandii

Autor: vegnews.com Data: 08 września 2021 11:45 | Aktualizacja: 10 września 2021 09:21

KFC rozszerza swoją ofertę produktów wegańskich, wprowadzając w Tajlandii roślinnego smażonego kurczaka. „Konsumenci nie zauważą, że danie które jedzą, jest wytworzone z roślin” -  zapewniła Waewkanee Assoratgoon, dyrektor generalna KFC dla Yum Restaurants International w Tajlandii. 

Wegański kurczak w 100 procentach wyprodukowany z roślin jest wytwarzany przez Meat Zero – spółkę zależną od tajskiego giganta mięsnego Charoen Pokphand Foods.

Produkt jest obecnie testowany w dwóch „zielonych sklepach” KFC w budynkach Saengsom i Wanachai Depot Chachoengsao. W nadchodzących miesiącach firma planuje rozszerzyć dystrybucję.

Potrawy będą dostępne w 6 różnych kombinacjach i zestawach posiłków. 

Smakuje jak mięso

„Konsumenci nie zauważą, że kurczak, którego jedzą, jest zrobiony z roślin. Zawsze, gdy chcą pominąć prawdziwe mięso, mogą przyjść do nas i nadal będą cieszyć się znanym smakiem” - napisała w oświadczeniu Waewkanee Assoratgoon, dyrektor generalna KFC dla Yum Restaurants International w Tajlandii. 

Wprowadzenie na rynek kurczaka roślinnego jest częścią planu zrównoważonego rozwoju KFC Thailand, a sieć planuje rozszerzyć ofertę o inne punkty sprzedaży w kraju.

Kurczak wegański w KFC

Starania KFC o wprowadzenie do menu wegańskiego kurczaka rozpoczęły się w Wielkiej Brytanii w 2018 roku, kiedy to firma nawiązała współpracę z wegetariańską marką Quorn. Powstały wtedy wegańskie paszteciki z kurczaka.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz