Partnerzy portalu
Kibice kupią i wypiją piwo w Katarze na stadionach podczas Mundialu
Katar pozwoli kibicom na kupno piwa na stadionach podczas Mundialu/Fot. Flickr, Quinn Dombrowski, CC2.0

Kibice kupią i wypiją piwo w Katarze na stadionach podczas Mundialu

Autor: wnp.pl Data: 04 września 2022 16:46

Z informacji przekazanej przez Reutersa organizatorzy Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Katarze pozwolą kibicom napić się piwa alkoholowego przed rozpoczęciem meczów.

Katar pozwoli kibicom na kupno piwa na stadionach

Pierwszy raz w historii Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej będą rozgrywane w kraju muzułmańskim gdzie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Dla FIFA jest to duży problem ponieważ jednym ze sponsorów tytularnych jest amerykański producent piwa. Zgodnie z ustaleniami, do których dotarł Reuters, wynika, że władze Kataru zgodziły się na to , aby kibice z biletami mogli na stadionie kupić piwom na trzy godziny przed rozpoczęciem meczu oraz godzinę po ostatnim gwizdku.

Budweiser będzie mógł także serwować piwo w głównej strefie kibica w stolicy w godzinach od 18.30 do 1.00. Wcześniej, podczas mistrzostw sprzedaż była prowadzona całą dobę. 

Alkohol w Katarze nie jest całkowicie zabroniony to już jego spożywanie w miejscach publicznych zdecydowanie tak. Podróżni przybywający do tego kraju nie mogą wjechać  z alkoholem nawet jeśli dokonali zakupów w sklepach wolnocłowych na lotniskach.

Nie można jednak swobodnie kupować alkoholu w wydzielonych sklepach na obrzeżach Dohy bowiem prawo wstępu do tych placówek maja tylko cudzoziemcy legitymujący się  specjalnym pozwoleniem na pobyt stały.

Turyści mogą spożywać alkohol w niektórych hotelach, restauracjach i klubach, które posiadają licencję na wyszynk. W takich punktach kufel 0,5 litrowy piwa jasnego kosztuje około 18 dolarów czyli około 90 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz