×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kolor Roku 2023 to Viva Magenta - wibrujący energią, odważny, nieustraszony
Viva Magenta 18-750 ogłoszony Kolorem Roku 2023. Fot. Materiały prasowe

Kolor Roku 2023 to Viva Magenta - wibrujący energią, odważny, nieustraszony

Autor: KG/horecatrends Data: 05 grudnia 2022 08:50 | Aktualizacja: 05 grudnia 2022 08:54

Kolor Pantone Viva Magenta 18-750 wibruje energią i wigorem, a jego żywiołowość promuje radosne i optymistyczne świętowanie, pisząc nową narrację - informuje Pantone Colour Institute, który ogłosił go Kolorem Roku 2023.

Tradycyjnie w grudniu Pantone Colour Institute ogłasza kolor, który będzie wyznaczał trendy w roku kolejnym. 

''Viva Magenta zapewnia nam pewność i motywację, których potrzebujemy, aby przetrwać długoterminowe destrukcyjne wydarzenia. Trzy lata pogrążone w pandemii, w obliczu wojny, niestabilnej gospodarki, niepokojów społecznych, załamań łańcucha dostaw i postępujących zmian klimatu,  A jednak musimy znaleźć motywację, aby żyć dalej. Tutaj Viva Magenta okrywa nas zarówno mocą, jak i łaską i wysyła nas w świat z werwą, za którą tęskniliśmy'' - pisze Pantone. 

Jak działa na nas Viva Magenta?

Jak wskazuje PCI, we wnętrzach Viva Magenta warto wykorzystać decydując się na kanapę w tym kolorze lub pomalowanie jednej ściany. Lampa lub kwiatowa kompozycja w tym kolorze ożywi każde pomieszczenie. W projektowaniu graficznym można wykorzystać Viva Magenta, gdy chcemy przekazać komunikat, że projekt jest nieustraszony, wciągający i nieszablonowy.

 Viva Magenta wykorzystana w projektowaniu opakowań i naczyń sprawi, że będą wyglądać one na żywe i pełne pasji - czerwienie przyciągają wzrok i ożywiają towarzyszące im kolory.

Według Gastronometro Viva Magenta zachęca do świętowania i rozbudza odwagę gastronomicznych eksperymentów. Energetyczną czerwień znajdziemy m.in. w daniach z burakiem, śliwkami i czerwonym winem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz