×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Koncern wycofuje mięso z firmowej stołówki
Volkswagen wycofuje mięso z firmowej stołówki/fot. shutterstock

Koncern wycofuje mięso z firmowej stołówki

Autor: www.portalspozywczy.pl Data: 10 sierpnia 2021 15:40

Firmowa stołówka Volkswagena w Wolfsburgu będzie oferować wyłącznie dania wegetariańskie i wegańskie. Koncern zapewnia, że zmiany dokonano na życzenie załogi.

Volkswagen - bez mięsa w firmowej stołówce

Po wakacjach zakładowa stołówka Volkswagena zaoferuje wyłącznie bezmięsne potrawy. Od czasu do czasu w menu znajdą się także dania rybne - informuje serwis 'Deutsche Welle'.

Niemiecki koncern argumentuje, że dań wegańskich i wegetariańskich domagało się wielu pracowników. Zmiana ma także na celu większe wpisanie się firmy w strategię zrównoważonego rozwoju. Wcześniej na dietę bezmięsną "przeszli" także pracownicy zakładów VW w Hanowerze.

Volkswagen odchodzi od mięsa na rzecz roślin

Producent uspokoił jednocześnie, że słynny niemiecki przysmak: smażona kiełbaska curry polana sosem pomidorowym lub ketchupem wciąż będzie serwowana w...innej stołówce tego samego zakładu po drugiej stronie drogi. Chętnych na słynne "wursty" nie brakuje, bo w 2019 r. we wszystkich stołówkach Volkswagena wydano aż 7 mln kiełbasek curry.

Decyzje o rezygnacji z mięsa w stołówkach firmowych lub szkolnych nierzadko wywołują kontrowersje. Jak pisaliśmy w lutym, we wszystkich stołówkach szkolnych w Lyonie wprowadzono ten sam, bezmięsny zestaw dań.

Minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin określił decyzję mera jako "skandaliczną ideologię" i oskarżył Zielonych, że "nie tylko obrażają francuskich rolników i rzeźników".

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz