×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Koniec słomek w McDonald's? Gigant testuje nowe wieczka od kubków
McDonald's testuje nowe wieczka od kubków - bez słomek/fot. PAP

Koniec słomek w McDonald's? Gigant testuje nowe wieczka od kubków

Autor: ps.pl Data: 28 stycznia 2023 09:59 | Aktualizacja: 04 lutego 2023 09:48

McDonald's testuje nowe wieczka od kubków, które mają nie zawierać słomek. Wszystko po to, by wyeliminować zużycie plastiku.

Fastfoodowy gigant rozpoczął testowanie bezsłomkowych wieczek w niektórych miastach w USA. To pomysł na rzecz uczynienia swoich opakowań bardziej przyjaznymi dla środowiska.

Koniec słomek w McDonald's? Sieć testuje wieczka od kubków bez słomek

„Te wieczka pomagają zoptymalizować nasze opakowania i wyeliminować użycie małych plastikowych części. To tylko jedno z wielu rozwiązań, które sprawdzamy w ramach naszego ciągłego globalnego zaangażowania w redukcję odpadów” – przekazał rzecznik McDonald's w oświadczeniu cytowanym przez CNN.

Plastikowe pokrywki mają wypustkę, która zapobiega rozpryskiwaniu się napoju. Rozwiązanie jest podobne do pokrywki „sippy cup” w Starbucks, która była używana przez ostatnie trzy lata.

30 nowych restauracji McDonald’s w Polsce w 2022 roku 

McDonald’s zakończył 2022 rok z 517 restauracjami w Polsce. Złote łuki pojawiły się w 15 nowych miastach: Łukowie, Prudniku, Wałczu, Nidzicy, Jarosławiu, Strykowie, Krasnymstawie, Wyszkowie, Ząbkowicach Śląskich, Iławie, Łasku, Tucholi, Zambrowie, Kraśniku oraz Świebodzinie. Kolejnych 15 restauracji powstało przy autostradach lub w miastach, w których sieć była już obecna.

McDonald’s Polska rozpoczął działalność w 1992 roku, otwierając pierwszą restaurację w Warszawie. Dzisiaj w Polsce działa ponad 500 restauracji sieci, które zatrudniają ponad 30 000 osób. Niemal 90% z nich to obiekty prowadzone przez ponad 70 niezależnych przedsiębiorców w oparciu o umowę franczyzy z McDonald’s.

- Wciąż widzimy dużą przestrzeń do rozwoju sieci McDonald’s w Polsce. Za pięć lat, kolejny okrągły jubileusz chcemy świętować z 700 restauracjami. W kolejnych latach chcemy otwierać ponad 30 nowych lokali rocznie. Zamierzamy wychodzić naprzeciw potrzebom naszych gości, rozwijać usługi, doskonalić restauracje, nasze menu i inwestować w rozwój zespołu. Wierzę, że dzięki zaangażowaniu i codziennej pracy 31 000 wspaniałych pracowników, możemy to osiągnąć - dodaje Tomasz Rogacz, dyrektor zarządzający McDonald’s Polska.

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz