×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kraków: 10 tys. porcji karpia dla mieszkańców miasta
10 tys. porcji karpia dla mieszkańców Krakowa/fot. shutterstock

Kraków: 10 tys. porcji karpia dla mieszkańców miasta

Autor: PAP Data: 02 grudnia 2021 16:57

10 tys. porcji smażonego karpia, kapusta z grochem oraz chleb – tak będzie wyglądał przedświąteczny, bezpłatny poczęstunek dla mieszkańców Krakowa organizowany między 6 a 17 grudnia w sześciu punktach miasta.

"Myślę, że będzie to nowa tradycja, która pojawiła się w naszym mieście i która wprowadza mieszkańców w dobrą, przyjazną, serdeczną atmosferę, czego niezwykle nam potrzeba w codziennym życiu" - mówił w czwartek wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig.

10 tys. porcji karpia dla mieszkańców Krakowa

Organizatorami poczęstunku są: Bartłomiej Szczoczarz - właściciel gospodarstwa rybackiego Dolina Będkowska, miasto Kraków i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Cała akcja odbędzie się po raz drugi. W zeszłym roku wśród mieszkańców, którzy skorzystali z poczęstunku najliczniejszą grupę stanowili seniorzy.

Tym razem namioty, z których wydawane będą posiłki staną: 6 grudnia przed Nowohuckim Centrum Kultury, 8 grudnia przy pętli tramwajowej Bronowice Małe, 10 grudnia przy pętli Kurdwanów, 13 grudnia na placu Wolnica, 15 grudnia przy pętli Krowodrza Górka i 17 grudnia na Małym Rynku.

"Przy Nowohuckim Centrum Kultury będzie nam towarzyszyć wspaniały świąteczny wystrój i muzyka" - mówił dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Witold Kramarz. "Wybraliśmy pętle tramwajowe i osiedla, żeby być jak najbliżej mieszkańców" - dodał.

Ryby pochodzą z ekologicznych stawów Doliny Będkowskiej. Jak mówił Bartłomiej Szczoczarz kapusta z grochem jest już gotowana, ryby są porcjowane i umieszczane w specjalnych zalewach, a ich smażenie rozpocznie się w sobotę wieczorem. "Tak będzie sześć razy, przed każdym wyjazdem" - dodał.

Każdy z poczęstunków rozpocznie się o g. 16.00. Organizatorzy apelują, by ze względu na sytuację pandemiczną stosować się do obostrzeń, zachować bezpieczne odległości i nie spożywać jedzenia na miejscu. Będzie ono wydawane w jednorazowych naczyniach, można przynieść także własne pojemniki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz