×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kraków "Miastem roku" w belgijskim konkursie internetowym dla podróżników
Kraków jest najsłynniejszym polskim miastem za granicą i najczęściej odwiedzanym/ fot. Shutterstock

Kraków "Miastem roku" w belgijskim konkursie internetowym dla podróżników

Autor: PAP Data: 30 października 2021 11:27 | Aktualizacja: 30 października 2021 11:31

Kraków drugi raz z rzędu został wybrany przez belgijskich internautów "Miastem roku 2021" w konkursie "Belgian Tourist Award – What's up! 2021" – podał magistrat. Stolica Małopolski wygrała m.in. z Monachium i Edynburgiem. Na swoich faworytów Belgowie głosowali od 1 do 30 lipca.

W pierwszym etapie konkursu redaktorzy portali turystycznych wybrali 11 destynacji, w trzech różnych kategoriach: kraj roku, region roku i miasto roku. W drugim etapie głosy oddawali belgijscy internauci. Z ok. 10 tys. głosów Kraków otrzymał 6630, wygrywając z Monachium, Nantes i Edynburgiem. W czołówce znalazła się również Malta i Tyrol.

Kraków najsłynniejszym polskim miastem za granicą

"Zdobycie nagrody to wielka przyjemność i zaszczyt. Kraków jest najsłynniejszym polskim miastem za granicą i najczęściej odwiedzanym. Jest tam dużo wspaniałej i bardzo ciekawej kultury oraz życia, bo Kraków jest metropolią młodych. To również jedno z najbardziej zielonych miast - w indeksie Husqvarna Urban Green Space Index (HUGSI) Kraków zajął piąte miejsce na świecie i trzecie w Europie" - powiedziała dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej w Belgii Dominika Szulc, cytowana w informacji przygotowanej dla dziennikarzy.

"Belgian Tourist Award" to konkurs organizowany przez Grande.be, największy portal turystyczny we Flandrii, we współpracy z belgijskimi stronami turystycznymi Vacancesweb.be/Vakantieweb.be, znanym dwujęzycznym portalem turystycznym w Belgii. Konkurs organizowany jest dla internautów w celu wyłonienia najlepszych destynacji turystycznych dla belgijskich podróżników. W 2020 r. konkurs nie odbył się z powodu pandemii COVID-19.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz