Partnerzy portalu
Królowa Elżbieta II ją uwielbiała! I nie chodzi wcale o herbatę earl grey
Były kucharz królowej Elżbiety wielokrotnie podkreślał, że władczyni miała słabość do ciemnej czekolady. Fot. PAP

Królowa Elżbieta II ją uwielbiała! I nie chodzi wcale o herbatę earl grey

Autor: KG/horecatrends Data: 09 września 2022 09:30 | Aktualizacja: 10 września 2022 10:12

Brytyjska królowa Elżbieta II przez 70-letni okres panowania podróżowała po całym świecie i mogła próbować różnych potraw. Specjalne miejsce w jej sercu zajmowała jednak ciemna czekolada.

Darren McGrady, były kucharz królowej Elżbiety przez lata uchylał rąbka tajemnicy, co do kulinarnych preferencji władczyni. Obok tradycyjnego angielskiego podwieczorku, którego sercem jest herbata earl grey królowa miała uwielbiać ciemną czekoladę. Z przyjemnością pozwalała sobie na desery na bazie tej czekolady: ciasto czekoladowe czy mus czekoladowy. 

Szef McGrady mówił też The Telegraph, że królowa Elżbieta na obiad często wybierała grillowaną solę z Dover lub szkockiego łososia połączone szpinakiem i cukinią. Miała też cenić sobie mięso: wołowinę i dziczyznę pozyskiwane lokalnie z farm w Sandringham i Balmoral. 

Z okazji Platynowego Jubileuszu, jaki świętowany był w połowie 2022 r. ukazał się film, w którym królowa Elżbieta II gości na podwieczorku w Pałacu Buckingham Misia Paddingtona. Podczas popołudniowej herbatki miś pyta władczyni, czy miałaby ochotę na kanapkę z marmoladą, wyciągając ją ze swojego słynnego czerwonego kapelusza.

- Zawsze trzymam jedną na wszelki wypadek - mówi Miś Paddington.

- Ja też - mówi królowa Elżbieta, otwierając swoją torebkę i pokazując ukrytą tam kanapkę. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz