Partnerzy portalu
Krwisty wegański burger podbija USA. Zachwycił Billa Gatesa i Leonardo DiCaprio! fot. unsplash.com

Krwisty wegański burger podbija USA. Zachwycił Billa Gatesa i Leonardo DiCaprio!

Autor: Rzeczpospolita Data: 24 stycznia 2019 11:34

Wegański burger Beyond Meat, który imituje mięso wołowe, że aż „krwawi”, okazał się w USA strzałem w dziesiątkę. Zainwestowali w niego Bill Gates, Leonardo DiCaprio a także Don Thompson, były szef sieci McDonald's.

Firma Beyond Meat znalazła sposób na to, by zachęcić Amerykanów do zdrowej wersji burgera. Kluczem do sukcesu było stworzenie jak najwierniejszej kopii mielonego mięsa wołowego z roślinnych składników - a przy tym unikanie takich słów jak „wegański” czy „wegetariański”, które nie wszystkim Amerykanom przypadły do gustu.

Kanapka Beyond Burger składa się z roślinnego pasztetu, który zaskakująco dobrze przypomina mięso zarówno z wyglądu, jak i smaku oraz konsystencji - informuje rp.pl.

Firma zadebiutowała z wege burgerami w 2016 roku w sieci supermarketów Whole Foods. Od tego czasu jej popularność rosła w zawrotnym tempie, w czym pomogli znani inwestorzy. Zainwestowali w nią między innymi Bill Gates i Leonardo DiCaprio, a nawet były prezes sieci McDonald's, Don Thompson, i największy producent mięsa w Stanach, Tyson Foods.

Więcej czytaj w Rzeczpospolitej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz