×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kultowa czeska cola będzie dostępna w całej Polsce. Gdzie można ją kupić?
Butelki z Kofolą w sieci Aldi. Fot. Materiały prasowe

Kultowa czeska cola będzie dostępna w całej Polsce. Gdzie można ją kupić?

Autor: AT/portalspozywczy.pl Data: 16 grudnia 2022 12:45 | Aktualizacja: 16 grudnia 2022 12:48

Kultową czeską colę Kofolę można już kupić w kilku sieciach handlowych. O ekspansji Kofoli na Polskę rozmawiamy z Olgą Yermolkevich z firmy Amka, która została dystrybutorem produktu w Polsce.

Kofola - co to za napój?

Kofola to bezalkoholowy napój gazowany typu cola produkowany w Czechach i na Słowacji. Początki Kofoli sięgają lat 60. Co ciekawe, do dziś firma produkująca Kofolę - Kofola Československo wciąż pozostaje w czeskich rękach. Właścicielami spółki jest rodzina Samarasów, czeskich przedsiębiorców greckiego pochodzenia. Głównym składnikiem Kofoli jest opatentowany przez Czechów syrop Kofo. W jego skład wchodzi 14 składników ziołowych i owocowych, woda, cukier i/lub syrop fruktozowy, kofeina i karmel. 

Portal Spożywczy zauważa, że Kofoli przez długi czas nie było na polskim rynku. Jak to się stało, że ponownie się pojawiła? 

- Kofola jest obecna na polskim rynku od kilku lat, jednak wcześniej dostępna była jedynie w małych sklepach czy hurtowniach bliżej granicy z Czechami i znana była dość wąskiemu gronu konsumentów - mówi Olga Yermolkevich, Import and Logistics Manager w firmie Amka Sp. z o.o.

I dodaje: - Pierwszą siecią, która poważnie zainteresowała się hurtową sprzedażą Kofoli, było Aldi z uwagi na lokalizację części swoich sklepów w regionie śląskim. Produkt został spopularyzowany akcją handlową pod nazwą „Czeski Tydzień”, odbywającą się cyklicznie. W ramach akcji sieć wybierała popularne czeskie produkty, takie jak: Marlenka, sos tatarska omacka, ser smażony i właśnie Kofola, która często była głównym produktem i znajdowała się na pierwszej stronie gazetki handlowej  oraz była ustawiona na wystawkach paletowych i ekspozycjach. Patrząc na wyniki sprzedażowe za ostatnich 12 miesięcy, odnotowaliśmy stały wzrost, co świadczy o tym, że produkt zdobywa coraz większą popularność wśród polskich konsumentów. 

Czytaj więcej O tym, kim jest Amka - polski dystrybutor Kofoli i gdzie można kupić Kofolę?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz