×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Kupując frytki w McDonald's w dwa grudniowe weekendy, wspieramy Fundację Ronalda McDonalda
1 zł z każdej sprzedanej porcji frytek w McDonald's trafi do Fundacji Ronalda McDonalda. Fot. Materiały prasowe

Kupując frytki w McDonald's w dwa grudniowe weekendy, wspieramy Fundację Ronalda McDonalda

Autor: Oprac. KG Data: 03 grudnia 2022 17:15 | Aktualizacja: 03 grudnia 2022 17:36

1 zł z każdej sprzedanej porcji frytek w McDonald's w dwa weekendy - 3-4 oraz 10-11 grudnia - trafi do Fundacji Ronalda McDonalda.

W tym roku mija 20 lat odkąd Fundacja Ronalda McDonalda realizuje w Polsce misję „Aby rodzina mogła być razem”. Rodzice hospitalizowanych dzieci mogą bezpłatnie korzystać z Domów Ronalda McDonalda, Pokoi Rodzinnych czy z łóżek dla rodziców w szpitalach i na oddziałach dziecięcych.

Za sprawą Fundacji Ronalda McDonalda w Polsce pomoc otrzymały już setki tysięcy rodzin. Zespół Fundacji i Wolontariusze - a jest ich ponad 1300 - wspierają bliskich chorych dzieci m.in. w dwóch Domach Ronalda McDonalda, w Krakowie i Warszawie.

To bezpłatne, doskonale wyposażone miejsca, które przyjmują w swoje gościnne progi rodziny hospitalizowanych dzieci mieszkających daleko od szpitala, zapewniając im komfortową przestrzeń do odpoczynku, bycia razem i wykonywania codziennych czynności, jak pranie czy gotowanie.

Dom Ronalda McDonalda - jaką pomoc oferuje?

Pierwszy Dom Ronalda McDonalda w Polsce został otwarty w 2015 r. przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie i do tej pory udzielił wsparcia ponad 580 rodzinom, zapewniając im ponad 59 tysięcy bezpłatnych noclegów.

W 2021 roku Fundacja otworzyła drugi Dom, zlokalizowany na terenie kampusu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w bezpośrednim sąsiedztwie Dziecięcego Szpitala Klinicznego. Ten nowoczesny, przyjazny środowisku budynek ma 25 komfortowo wyposażonych apartamentów oraz przestronną część wspólną: kuchnię, jadalnię, salon rodzinny, miejsce spotkań i relaksu oraz pralnię. Dom pomógł już 210 rodzinom, a te liczby ciągle rosną.

Fundacja Ronalda McDonalda to również Pokoje Rodzinne

Kolejną inicjatywą Fundacji są Pokoje Rodzinne w szpitalach i klinikach pediatrycznych, które dają namiastkę domu. Rodziny znajdą tu komfortowe warunki na odpoczynek czy wspólną zabawę pośród regałów pełnych książek czy gier planszowych. Tu można odpocząć, pobyć razem z innymi dziećmi i rodzicami.

Wolontariusze Fundacji, dbając o dobrą atmosferę tych miejsc, starają się zagospodarować czas wolny dzieci, aby nie traciły dzieciństwa przez chorobę.
Rodzice przebywający w szpitalach w całej Polsce - w Mrągowie, Olsztynie, Suwałkach, Kępnie i ponad 26 innych miastach - mogą skorzystać także z fundacyjnych łóżek. W sumie jest ich już niemal 800 w całym kraju, dzięki czemu wielu rodziców może w komfortowych warunkach spędzić noc przy dziecku.

Każda porcja frytek to złotówka dla Fundacji

Dzięki McHappy Day, corocznej, ogólnoświatowej akcji McDonald’s, wszyscy mogą pomóc rodzinom chorych dzieci być razem. Wystarczy podczas dwóch weekendów grudnia - 3 i 4 oraz 10 i 11 - kupić frytki w McDonald’s, a 1 zł z każdej sprzedanej porcji trafi na konto Fundacji wspierając Domy Ronalda McDonalda, Pokoje Rodzinne, szpitalne łóżka dla rodziców czy Program profilaktyczny „Nie nowotworom u dzieci” - czytamy w komunikacie prasowym.

Akcja jest prosta i przyjemna - gość kupuje frytki, a McDonald’s przeleje 1 zł z każdej ich porcji na konto Fundacji.

 

- Nasi goście, pracownicy, franczyzobiorcy i dostawcy - wszyscy jesteśmy zaangażowani we wspieranie Fundacji Ronalda McDonalda w ramach akcji McHappy Day. Mam nadzieję, że w tym roku wspólnie uda się nam pobić ubiegłoroczny wynik, który wyniósł 2 143 158 zł. Wszystko po to, aby rodziny mogły być razem - mówi Anna Borys, dyrektorka ds. relacji korporacyjnych McDonald’s Polska.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz