×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Legia Warszawa wprowadza na stadionie klubowe ekokubki
Ekokubki pojawią się już od najbliższego meczu zespołu Mistrza Polski z Górnikiem Łęczna (19 września); fot. materiały prasowe

Legia Warszawa wprowadza na stadionie klubowe ekokubki

Autor: portalspozywczy.pl Data: 17 września 2021 11:21 | Aktualizacja: 17 września 2021 11:32

Legia Warszawa wraz ze swoim sponsorem piwem Królewskie proponuje kibicom proekologiczne rozwiązanie: ekokubek zamiast plastikowych kubeczków.

Stadion Legii w Warszawie jest pierwszym w PKO Bank Polski Ekstraklasie, na którym kibice będą mogłi skorzystać ze specjalnych ekokubków w barwach swojego klubu.

Ekokubek w barwach klubu

Po zapłaceniu jednorazowej kaucji w wysokości 10 zł, ekokubek może być wielokrotnie wykorzystany podczas meczu. Przy każdym zamówieniu kubek jest wymieniany, a po wydarzeniu kibic może go zwrócić w kiosku na stadionie lub zachować jako pamiątkę.

- Nowe rozwiązanie jest w stu procentach zero waste. Ogranicza ilość śmieci i pomaga zachować czystość na stadionie, doskonale wpisując się w rosnące na znaczeniu trendy pro-środowiskowe. Z drugiej strony to świetna pamiątka dla kibiców, którą można cieszyć się także w domu - mówi Mariusz Brzeziński, brand manager Królewskiego w Grupie Żywiec (producent piwa).

Ekokubek jest stworzony z materiału, który w 100 proc. nadaje się do recyclingu i po zużyciu zostanie ponownie przetworzony. Jest sztywniejszy niż jednorazówka, odporny na zniszczenia, można go myć i wyparzać i dzięki temu używać przez długi czas. Dzięki klipsowi mocującemu pusty kubek nie zajmuje rąk. Wystarczy go zawiesić np. za pasek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz