×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Łódź: Wielkanocny jarmark ruszy w ostatni dzień marca
Łódź: Wielkanocny jarmark na ul. Piotrkowskiej ruszy w ostatni dzień marca/fot. kolaż zdjęć Portalspozywczy.pl

Łódź: Wielkanocny jarmark ruszy w ostatni dzień marca

Autor: PAP Data: 27 marca 2022 15:45

Trwają przygotowania do organizacji wiosennego jarmarku świątecznego w Łodzi. Regionalne przysmaki, tradycyjne wyroby, wielkanocne ozdoby i specjały, biżuterię czy upominki będzie można kupować od czwartku 31 marca 2022 r.

Stoiska wystawców z całej Polski w specjalnych kolorowych domkach handlowych rozstawione będą tradycyjnie wzdłuż ulicy Piotrkowskiej w okolicach pasażu Schillera. Jak zapowiedzieli organizatorzy, przygotowana przez nich oferta jest bardzo bogata i różnorodna.

Łódź: Wielkanocny jarmark ruszy w ostatni dzień marca

Przez dwa tygodnie mieszkańcy Łodzi i turyści będą mogli nabyć na ul. Piotrkowskiej rękodzieło, świąteczne akcesoria i wyroby, a także regionalne i tradycyjne przysmaki. Wśród wystawców są rodzimi producenci i rzemieślnicy, ale będzie można kupić również rękodzieło z różnych stron świata.

"Nie zabraknie rozmaitości na wielkanocny stół, poczynając od obrusów, serwet i koszyków przez dekoracje świąteczne z wikliny i siana, a kończąc na tradycyjnych wyrobach: wędlinach z domowej wędzarni, chlebach na zakwasie, serach z Podhala, miodach naturalnych, czy chałwie ręcznie wyrabianej i winach regionalnych ciastach, miodach i ekologicznych jajach. Dla amatorów słodkości przygotowane będą stoiska z wypiekami świątecznymi" - zapewnili organizatorzy.

Łódzki jarmark wielkanocny rozpocznie się w czwartek 31 marca  i potrwa do 15 kwietnia. Będzie mu towarzyszył program atrakcji, w tym wydarzenia skierowane do osób z Ukrainy. Organizatorzy zamierzają wyjść naprzeciw kulturalnym potrzebom naszych sąsiadów, którzy przebywają w Łodzi, a także planują prowadzenie zbiórek wspierających osoby z ogarniętego wojną kraju. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz