×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Lokale gastronomiczne i hotele solidaryzują się z Ukrainą
Zapraszamy was, żebyście chociaż na chwilę mogli przy filiżance gorącej kawy zapomnieć o problemach dnia codziennego - pisze do Ukraińców kawiarnia Sweet Home Silesia. Fot. Fb

Lokale gastronomiczne i hotele solidaryzują się z Ukrainą

Autor: Katarzyna Gubała Data: 25 lutego 2022 10:10 | Aktualizacja: 26 lutego 2022 16:14

''W tym okresie ciężkim dla całego narodu ukraińskiego, chcemy wam powiedzieć, że jesteśmy z wami'' - pisze kawiarnio-cukiernia Sweet Home Silesia w Katowicach i oferuje Ukraińcom kawę w promocji.

W wielu lokalach gastronomicznych i hotelach pracują Ukraińcy. Są również gośćmi. Wiadomość o ataku Rosji na Ukrainę przybiła wielu Polaków, którzy dla Ukraińców są pracodawcami, przyjaciółmi i rodziną. Gastronomia zareagowała na tę napaść solidaryzując się z Ukrainą. 

Wiemy, że Wam ciężko, wpadnijcie na kawę

''W tym okresie ciężkim dla całego narodu Ukraińskiego, chcemy wam powiedzieć, że jesteśmy z wami. Mamy wielu znajomych i przyjaciół z Ukrainy - to naprawdę wspaniali ludzie. Wielu naszych gości to właśnie ludzie narodowości ukraińskiej, jeden z naszych najlepszych baristów, który u nas pracował, był właśnie z Ukrainy. To mega otwarci, uczynni i skromni ludzie, tak mogę podsumować nasze znajomości z naszymi wschodnimi sąsiadami'' - pisze na swoich mediach społecznościowych katowicka kawiarnio-cukiernia Sweet Home Silesia. 

Lokal wprowadza promocję dla Ukraińców.

''W związku z tym, że sytuacja u was ciężka, to zapraszamy was żebyście chociaż na chwilę mogli przy filiżance gorącej kawy zapomnieć o problemach dnia codziennego - dla was też mamy specjalną promocję, kawa w tym ciężkim okresie będzie po 5zł'' - pisze Sweet Home Silesia. 

Promocja obowiązuje w godzinach 9-15. 

Serce pęka. Ukraino, jesteśmy z Tobą!

Właściciele pizzerii Basiliana zamiast postu o nowościach na Tłusty Czwartek zamieścili wpis, w którym przyznają, że serce im pęka. 

''Niezrównoważony barbarzyńca postanowił najechać na wolne i suwerenne państwo, zniszczyć spokój i marzenia naszych przyjaciół.
Z Basilianą związanych jest wielu obywateli Ukrainy, są nam bardzo bliscy, to nie tylko współpracownicy, ale członkowie naszej basilianowej rodziny, którzy od zawsze towarzyszyli nam w najważniejszych chwilach.
Od zawsze przychodzili do pracy z uśmiechem, a dziś ta radość została zburzona. Serce pęka. Mamy nadzieję, że zaraz obudzimy się z tego snu. Ukraino, jesteśmy z Tobą!''. 

Niebiesko-żółte kotyliony

Załoga hotelu i restauracji Ilkus w Krze, obok Olkusza od środy, 23 lutego nosi na piersi kotyliony w kolorach flagi Ukrainy. 

''Nie możemy milczeć i udawać ze nie widzimy co się dzieje ! Przecież wielu z Was pracuje z Nami w Polsce, mamy obowiązek pokazać Wam Naszą Solidarność. Nasi pracownicy ubrali kotyliony z flaga Ukrainy, to symbol że jesteśmy z Wami! Będziemy je Nosić by pokazać Że Was wspieramy!'' - informuje załoga. 

''Jesteśmy solidarni z Ukrainą'' - podkreślają w Ilkusie. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz