Maciej Nowak znów będzie recenzował warszawskie knajpy Recenzje restauracji odwiedzonych przez Macieja Nowaka będą się ukazywać co piątek. Fot. Materiały prasowe

Maciej Nowak znów będzie recenzował warszawskie knajpy

Autor: KG/horecatrends Data: 19 kwietnia 2022 08:30

Krytyk kulinarny Maciej Nowak znów będzie odwiedzał warszawskie knajpy. Recenzje będą się ukazywać co piątek w ''Gazecie Wyborczej''.

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, Maciej Nowak przez 20 lat dzielił się z czytelnikami GW swoją pasją i wiedzą o gastronomii. Po 5-letniej przerwie jego recenzje znów ukazywać się będą co piątek w "Wyborczej" - tym razem „Tygodniku Warszawa", oraz na warszawa.wyborcza.pl.

Maciej Nowak sam będzie wybierał i odwiedzał warszawskie knajpy. Degustował i przyznawał swoje oceny recenzowanym lokalom w postaci „stoliczków".  W cyklu będą mieć udział czytelnicy. Raz w miesiącu Maciej Nowak wybierze pięć restauracji i to głosy czytelników zdecydują, którą z nich recenzent odwiedzi. 

- Nasi czytelnicy kochają jeść w restauracjach, odkrywać nowe miejsca i smaki. I choć anonimowe opinie w popularnych serwisach są dziś na wyciągnięcie ręki, nie zastępują one fachowej oceny i mistrzowskiego języka krytyków kulinarnych. Warszawa ma największą liczbę restauracji i to właśnie w tym mieście takie recenzje są najbardziej potrzebne - podał w komunikacie prasowym Mikołaj Chrzan, wicenaczelny „Gazety Wyborczej” i szef redakcji lokalnych.

Nowak będzie degustował i oceniał podawane tam dania, przyznając im punkty. 

- W porównaniu do poprzednich edycji nowością będą oceny, które Maciej Nowak będzie przyznawał recenzowanym lokalom. Będą to „stoliczki" mierzone w skali od 0 do 5 - wyjaśnia Małgorzata Bujara, redaktor naczelna „Gazety Stołecznej".  

Jako pierwsza - 15 kwietnia - ukazała się recenzja restauracji Magdy Gessler ''U Fukiera''. Maciej Nowak przyznał jej 4 na 5 ''stoliczków''. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz