Partnerzy portalu
Maciej Nowak znów będzie recenzował warszawskie knajpy Recenzje restauracji odwiedzonych przez Macieja Nowaka będą się ukazywać co piątek. Fot. Materiały prasowe

Maciej Nowak znów będzie recenzował warszawskie knajpy

Krytyk kulinarny Maciej Nowak znów będzie odwiedzał warszawskie knajpy. Recenzje będą się ukazywać co piątek w ''Gazecie Wyborczej''.

Autor: KG/horecatrends Data: 19 kwietnia 2022 08:30

Jak przypomina Gazeta Wyborcza, Maciej Nowak przez 20 lat dzielił się z czytelnikami GW swoją pasją i wiedzą o gastronomii. Po 5-letniej przerwie jego recenzje znów ukazywać się będą co piątek w "Wyborczej" - tym razem „Tygodniku Warszawa", oraz na warszawa.wyborcza.pl.

Maciej Nowak sam będzie wybierał i odwiedzał warszawskie knajpy. Degustował i przyznawał swoje oceny recenzowanym lokalom w postaci „stoliczków".  W cyklu będą mieć udział czytelnicy. Raz w miesiącu Maciej Nowak wybierze pięć restauracji i to głosy czytelników zdecydują, którą z nich recenzent odwiedzi. 

- Nasi czytelnicy kochają jeść w restauracjach, odkrywać nowe miejsca i smaki. I choć anonimowe opinie w popularnych serwisach są dziś na wyciągnięcie ręki, nie zastępują one fachowej oceny i mistrzowskiego języka krytyków kulinarnych. Warszawa ma największą liczbę restauracji i to właśnie w tym mieście takie recenzje są najbardziej potrzebne - podał w komunikacie prasowym Mikołaj Chrzan, wicenaczelny „Gazety Wyborczej” i szef redakcji lokalnych.

Nowak będzie degustował i oceniał podawane tam dania, przyznając im punkty. 

- W porównaniu do poprzednich edycji nowością będą oceny, które Maciej Nowak będzie przyznawał recenzowanym lokalom. Będą to „stoliczki" mierzone w skali od 0 do 5 - wyjaśnia Małgorzata Bujara, redaktor naczelna „Gazety Stołecznej".  

Jako pierwsza - 15 kwietnia - ukazała się recenzja restauracji Magdy Gessler ''U Fukiera''. Maciej Nowak przyznał jej 4 na 5 ''stoliczków''. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz