Partnerzy portalu
Majonezowe dylematy przed Wielkanocą. Który wybrać najlepiej? Który majonez będzie najlepszy dla naszego zdrowia? / fot. PAP/Marcin Perfuński

Majonezowe dylematy przed Wielkanocą. Który wybrać najlepiej?

Autor: oprac. JS Data: 08 kwietnia 2022 11:50

Majonez jest bez dwóch zdań pozycją obowiązkową na liście zakupów spożywczych na Wielkanoc. Na co zatem warto zwrócić uwagę kupując majonez, a może lepiej zrobić go samemu?

Półki sklepowe z majonezami z roku na rok robią się coraz dłuższe. Poszczególne produkty przygotowane przez kolejnych producentów różnią się od siebie m.in. smakiem i składem, co powoduje spore dylematy wśród konsumentów podczas wyboru konkretnego produktu. Zatem który z majonezów włożyć do naszego koszyka? Który majonez będzie najlepszy dla naszego zdrowia? Jak mówi nam Katarzyna Rada z redakcji Czytajsklad.com, zanim zdecydujemy się na zakup, warto zwrócić uwagę na skład konkretnego produktu.

Majonez sklepowy vs majonez domowy

– My polecamy różne marki majonezu zgodnie z kryterium: brak E385 (EDTA), sztucznych aromatów, skrobi, substancji zagęszczających, kwasu fosforowego (E338), jaj w proszku, substancji konserwujących, substancji stabilizujących. W zestawieniu pięćdziesięciu produktów tej kategorii, które można znaleźć na naszej stronie, zgodnie z tym założeniem, polecamy tylko dziesięć z nich. Wśród polecanych najbardziej popularne i łatwo dostępne marki to Kielecki i Białuty. Reszta polecanych produktów to marki niszowe, niedostępne w większości sieci handlowych – wyjaśnia Katarzyna Rada.

– Odnosząc się do pytania o zdrowie, to najlepszy będzie majonez pozbawiony kontrowersyjnych substancji dodatkowych i spożywany w niewielkich ilościach, bo to produkt o dużej zawartości tłuszczu i wysokokaloryczny. Dobrym wyborem na święta będzie też majonez domowy, którego wykonanie jest banalnie proste, a prosty skład gwarantowany. Wystarczą dwa lub trzy składniki – dodaje.

Czytaj więcej: Kielecki vs Winiary: majonezowe pojedynki powracają przed Wielkanocą

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz