×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Makłowicz i Synowie chcą karmić Polaków gotowymi daniami. Jakości ma być jak z restauracji
Robert Makłowicz wraz z synami rozkręcają biznes związany z jedzeniem. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

Makłowicz i Synowie chcą karmić Polaków gotowymi daniami. Jakości ma być jak z restauracji

Autor: PTWP - horecatrends.pl Data: 22 maja 2023 09:00

- Postanowiliśmy stworzyć produkty, które sami chcielibyśmy kupować - mówi Mikołaj Makłowicz, wiceprezes firmy Makłowicz i Synowie. Gotowe dania firmy Roberta Makłowicza i jego synów mają mieć jakość dań restauracyjnych.

W rozmowie z serwisem money.pl Mikołaj Makłowicz wskazuje, że do tej pory Makłowiczowie mają za sobą liczne współprace w branży spożywczej - stąd zostanie producentem żywności jest dla tej rodziny naturalnym następstwem.

- Co więcej, kulinaria od zawsze były u nas obecne. Wizyta z tatą w sklepie czy na targu była dla mnie i brata frajdą. W końcu przyszedł czas, kiedy postanowiliśmy stworzyć produkty, które sami chcielibyśmy kupować. Ponadto chcemy także pokazać, że jakościowe jedzenie wcale nie musi być drogie - mówi money.pl Mikołaj Makłowicz.

Czy Polacy przestaną się bać gotowych dań?

Na początku firma ma importować i dystrybuować m.in. konserwy, dania gotowe, zupy i smarowidła. Będą one sprzedawane w Polsce pod marką Makłowicz i Synowie. Idea przedsiębiorstwa zakłada jednak produkcję własnej żywności.

Jak deklaruje Mikołaj Makłowicz, dania gotowe oferowane przez Makłowicz i Synowie będą jakością dorównywać daniom restauracyjnym.

- Dzięki temu chcemy pokazać Polakom, że nie ma się czego obawiać, jeżeli chodzi o dania gotowe ze sklepu - podkreśla. 

Zapytany o to, czy można się spodziewać sygnowanych nazwiskiem Makłowiczów biznesów gastronomicznych np. restauracji lub kawiarni, odpowiedział, że razie nie ma takich planów. 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz