Partnerzy portalu
Marian Owerko: Kryzys to zawsze szansa, a trudny pieniądz mobilizuje XV Forum Rynku Spożywczego i Handlu - sesja inauguracyjna. Fot. PTWP

Marian Owerko: Kryzys to zawsze szansa, a trudny pieniądz mobilizuje

Autor: Magdalena Brzózka Data: 09 listopada 2022 10:40

- Polska stoi niezwykle silną branżą spożywczą. To jeden z niewielu sektorów, który charakteryzuje się ciągłością - mówił podczas FRSiH 2022 Marian Owerko, prezes FoodWell (Bakalland) na sesji inauguracyjnej „Think Agile: Branża spożywcza zawsze zwinna”.

Marian Owerko, założyciel i prezes FoodWell (Bakalland) mówił podczas XV Forum Rynku Spożywczego i Handlu w czasie sesji inauguracyjnej o sile polskiego sektora spożywczego.

- Charakteryzuje go ciągłość, jaka nie występuje w innych obszarach biznesu. Wynika to po części z tego, że od zawsze w każdym polskim miasteczku były szkoły rolnicze, przetwórnie, mocne rolnictwo. Dzisiaj jesteśmy spożywczą potęgą – wyliczał prezes Owerko.

Tani pieniądz rozleniwia a trudny pieniądz mobilizuje

Czy w związku z tym sektor jest odporny na kryzysy? Jego zdaniem firmą trzeba zarządzać w taki sposób, jakby zawsze była w kryzysie.

- Tani pieniądz rozleniwia a trudny pieniądz mobilizuje. My jako producenci musimy zadbać o każdy element naszego biznesu w tym i w kolejnym roku. Jeśli zadbamy o to, to w 2025 r. będziemy mocniejsi - zapewniał Marian Owerko.

FoodWell stawia na eksport i e-commerce

Prezes przyznał, że FoodWell obecnie stawia na wzmocnienie eksportu swoich produktów.

- Pracujemy nad zwiększeniem eksportem naszych produktów z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze chcemy się uniezależnić od rynku polskiego. Poza tym w FoodWell – głównie kupuje w walucie - mówił podczas FRSiH Marian Owerko.

Obok eksportu, prezes FoodWell stawia na rozwój e-commerce.

- E-commerce w sprzedaży rośnie, co prawda nadal obecnie najmniej dotyczy produktów żywnościowych, jednak tendencja jest taka, że e-commerce w żywności będzie rósł. A skład obecnego akcjonariatu FoodWell - zapewne dodatkowo nas w tym wesprze - zapewnia Marian Owerko.

(Rafał Brzoska, twórca InPostu jest jednym z inwestorów i właścicieli FoodWell - przyp. red.)

Forum Rynku Spożywczego i Handlu to doroczna okazja do spotkania i dyskusji w jednym miejscu przedstawicieli największych firm sektora spożywczego i HoReCa: producentów, przetwórców, dystrybutorów i handlowców, a także osób z rządu i organizacji branżowych mających realny wpływ na zmiany w sektorze spożywczym i handlowym.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz