×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Mata - kim jest raper, który współpracował z gigantem fast food?
Raper Mata twarzą McDonald's; fot. Facebook.com/McDonaldsPolska, instagram.com/@33mata

Mata - kim jest raper, który współpracował z gigantem fast food?

Autor: www.portalspozywczy.pl Data: 20 października 2021 09:42 | Aktualizacja: 28 stycznia 2022 11:20

Mata to Michał Matczak - polski raper, piosenkarz i twórca tekstów. Pod koniec roku w sieci McDonald's dostępny był specjalny zestaw sygnowany jego ksywą, który podbił serca i żołądki konsumentów.

Mata - kim jest człowiek, który współpracował z siecią McDonald's

Mata jest synem profesora prawa Marcina Matczaka oraz Arletty Śliwińskiej-Matczak, współprowadzącej szkołę języka angielskiego. W 2019 roku Mata zdał maturę międzynarodową w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie.

W trakcie egzaminów przedstawił m.in. esej Ewolucja języka w polskim hip-hopie w latach 2001–2014 na przykładzie twórczości Jacka Granieckiego ps. „Tede”. Otrzymał wyróżnienie Warszawiaka Roku 2019 w plebiscycie Warszawiaki. Twórcą jego pseudonimu artystycznego - Mata - był jego ojciec, który wymyślił go podczas wspólnych wakacji w 2012. Wspierał syna przy wejściu na rynek muzyczny i doradzał przy tworzeniu pierwszego utworu „Klubowe” - informuje Wikipedia.

Mata - twórczość muzyczna rapera

W październiku 2018 wydał album koncepcyjny Fumar Mata. 11 grudnia 2019 za pośrednictwem wytwórni SBM Label został opublikowany w serwisie YouTube teledysk do jego singla „Patointeligencja”. W ciągu kilku dni utwór został odsłuchany blisko 10 mln razy. Treść utworu była komentowana w ogólnopolskich mediach, głównie ze względu na tekst piosenki, opisujący zachowania dzieci i młodzieży z dobrych domów, m.in. zażywanie substancji psychoaktywnych, w tym twardych narkotyków i uzależnienia od nich; ustawiczne picie alkoholu w szkole, w tym w czasie lekcji; rekrutacje na najlepsze światowe uczelnie; samobójstwa czy nieplanowane nastoletnie ciąże - czytamy na Wikipedia.pl.

Utwór wywołał spore kontrowersje, spotykając się z krytyką m.in. dyrekcji liceum Batorego z uwagi na wykorzystanie wizerunku szkoły w teledysku do piosenki. Z kolei Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie w wydanym oświadczeniu zwróciło uwagę na pozytywny aspekt podjęcia dyskusji wokół ważnego problemu w reakcji na twórczość jednego z absolwentów liceum.

 

Mata przejął McDonald's w 2021 r. Duży sukces

Od 18 października do 21 listopada 2021 r. w sieci McDonald's można było zamówić zestaw znanego rapera - Maty. Znajdują się w nim potrójny cheesburger, vanilla matcha latte (matchak latte) oraz średnie frytki.

Zestaw Maty kosztował 18 zł. Klienci McDonald's mogli go zamówić za pośrednictwem aplikacji w zakładce OkazYEAH. 

- Pierwszy tydzień kampanii z Matą był to dla nas trzecim najlepszym tygodniem w historii firmy w Polsce, zarówno pod względem liczby transakcji, jak i osiągniętej wartości sprzedaży - mówi Tomasz Dębowski dyrektor marketingu McDonald’s. 

Mata to pierwszy polski artysta, który został zaproszony przez McDonald’s do stworzenia autorskiego zestawu. 

Poza tym, w ramach współpracy z Matą, powstała kolekcja ubrań, łącząca charakterystyczny styl rapera z estetyką marki.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gilgamesh

    Całe szczęście że zobaczyłem reklamę, bo bym żył w nieświadomości że taki gościu istnieje