×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Mata w McDonald's był jedną z najlepszych kampanii w 2021 r.
Eksperci od influencer marketingu podejrzewają, że stawka Maty, jaką mógł otrzymać za współpracę z McDonalds mierzona jest nie w setkach tysięcy a jednak w milionach złotych/fot. YouTube/shutterstock

Mata w McDonald's był jedną z najlepszych kampanii w 2021 r.

Autor: Marta Witkowska Data: 28 stycznia 2022 15:05

2021 r. należał m.in. do Maty. Raper przejął Maka i konkretnie podbił sprzedaż sieci McDonald's. Wojtek Walczak, strategy director w agencji Plej wybrał najlepsze kampanie 2021 r.

Mata przejął Maka

Pierwszy tydzień kampanii z raperem Mata był dla sieci fast-food trzecim najlepszym tygodniem w historii McDonald's w Polscezarówno pod względem liczby transakcji, jak i osiągniętej wartości sprzedaży.

Przypomnijmy, że od 18 października do 21 listopada 2021 w sieci McDonald's dostępny był zestaw znanego rapera - Maty. Znalazły się w nim potrójny cheesburger, vanilla matcha latte (matchak latte) oraz średnie frytki. 

 

- Kampania Mata przejmuje Maka - to pewniak do nagrody w przyszłej edycji Effie. Wszystko tu zostało przygotowane jak należy, „po amerykańsku” i całościowo przemyślane. Od wyboru twarzy kampanii i metody zajawiania akcji, przez jej rozwinięcie, sam produkt – czyli zestaw Maty, skierowanie akcentów promocyjnych do aplikacji McDonald's, po efektowne zamknięcie wspólną imprezą Maty z fanami - zapewnia  Wojtek Walczak, strategy director w agencji Plej wybrał najlepsze kampanie 2021 r.

W październiku Mata przejął nie tylko McDonald’s, ale także YouTube. Wideo reklamujące jego zestaw w popularnej sieci fast foodów zajęło pierwsze miejsce w zestawieniu YouTube Ads Leaderboard za ubiegły miesiąc.

Więcej czytaj na www.dlahandlu.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz