×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
McDonald's planuje rozwijać roślinne menu
Sieci fast food w odpowiedzi na potrzeby konsumentów chętnie poszerzają roślinne menu./ fot. kolaż zdjęć Horecatrends.pl

McDonald's planuje rozwijać roślinne menu

Autor: Roślinniejemy Data: 28 czerwca 2021 12:45

Polscy konsumenci mieli okazję spróbować dwóch wegetariańskich kanapek w McDonald’s. Czy jeszcze w tym roku doczekamy się kolejnej roślinnej propozycji?

McDonald’s ogłosił, że  roślinna kanapka McPlant powstaje we współpracy z marką Beyond Meat. Trzyletnie porozumienie między firmami obejmuje pracę nad burgerem McPlant a takżd nad roślinnymi alternatywami kurczaka czy jajek, które umożliwią sieci stopniowe rozszerzanie oferty dla wegan i wegetarian.

McDonald’s - kanapka McPlant jeszcze w tym roku

Kanapkę McPlant, która w smaku ma przypominać klasyczny burger z McDonald’s, kupimy najpewniej jeszcze w tym roku. Dla McDonald’s ważne jest rozwijanie smacznego roślinnego menu, które zapewni konsumentom większy wybór. Z kolei dla CEO firmy Beyond Meat, Ethana Browna, współpraca z tak znaną globalną marką jest przełomem w poszerzaniu dostępu do roślinnego menu na skalę światową.

Kanapka McPlant była już testowana między innymi w Kanadzie, Szwecji czy Danii, a już niedługo ma wejść na stałe do oferty w restauracjach w pozostałych krajach.  

Więcej czytaj na Roślinniejemy.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz