Partnerzy portalu
McDonalds w Indonezji przeżył oblężenie. Wszystko przez boysband BTS Restauracje McDonald's w Indonezji przeżyły prawdziwe oblężenie. Wszystko przez popularny boysband BTS/ fot. shutterstock

McDonalds w Indonezji przeżył oblężenie. Wszystko przez boysband BTS

Autor: polsatnews.pl Data: 11 czerwca 2021 17:01

Restauracje McDonald's w Indonezji przeżyły prawdziwe oblężenie. Zainteresowanie było tak ogromne, że kilka restauracji musiało zostać zamkniętych z powodu zagrożenia nową falą koronawirusa. Sprawcą zainteresowania był BTS Meal.

Kilkadziesiąt zamkniętych restauracji w całej Indonezji. Decyzję podjęto obawiając się, że ogromne zainteresowanie przyczyni się do rozprzestrzeniania się koronawirusa w Indonezji. Sprawcą zainteresowania był BTS Meal, czyli promocyjny posiłek nazwany tak po nawiązaniu współpracy z K-popowym boysbendem BTS.

- Tymczasowo zamknęliśmy cztery z sześciu McDonald's w Semerang - poinformował Fajar Purwoto szef agencji porządku publicznego w Semerang, mieście w Indonezji. Dodał, że będą one nieczynne przez kilka dni.  

McDonalds zaprasza na BTS Meal

Sprawcą gigantycznegi zainteresowania był BTS Meal, czyli promocyjny posiłek nazwany tak po nawiązaniu współpracy z K-popowym boysbendem BTS. Ostatni singiel "Butter" bije światowe rekordy. 

Zestaw BTS Meal składa się z 10 kawałków kurczaka, frytek, coli i dwóch sosów (słodkie chili i cajun). Władze miasta zdecydowały się na zamknięcie restauracji, gdyż nie chcą, aby "Semerang znów znalazł się w czerwonej strefie COVID-19".

W Dżakarcie, zamknięto 32 oddziały McDonald's. Restauracje uspokajają, że posiłek będzie dostępny przez najbliższy miesiąc, więc "nie ma potrzeby pospieszać się i martwić, że go zabraknie".

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz