Partnerzy portalu
Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze można dziś zwiedzać za darmo
Muzeum Polskiej Wódki na terenie Centrum Praskiego Koneser. Fot. Muzeum Polskiej Wódki/Facebook

Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze można dziś zwiedzać za darmo

Autor: Katarzyna Gubała Data: 13 stycznia 2022 09:45

W czwartek (13 stycznia) z okazji nieformalnego Dnia Polskiej Wódki, wstęp do Muzeum Polskiej Wódki w Warszawie jest bezpłatny.

W Dniu Polskiej Wódki, muzeum w Centrum Praskim Koneser otwiera drzwi dla wszystkich spragnionych wiedzy o tym trunku.

W czwartek 13 stycznia w godzinach 12.20-15.00 wstęp do Muzeum Polskiej Wódki jest bezpłatny. Darmowe wejściówki będą dostępne 13 stycznia od godziny 12 w kasach recepcji Muzeum. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczyna się co 20 minut, liczba miejsc w grupie jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń, muzeum nie prowadzi rezerwacji.

Darmowa wejściówka obejmuje udział w degustacji podstawowej - istnieje możliwość rozszerzenia do degustacji Konesera.

Muzeum Polskiej Wódki mieści się w zabytkowym budynku Zakładu Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser. Na przełomie XIX i XX w., na powierzchni 50 tys. m kw., pomiędzy ulicą Ząbkowską, Nieporęcką, Białostocką i Markowską, wznosił się kompleks neogotyckich budynków, tworzących Warszawską Wytwórnia Wódek ''Koneser''. To tutaj rozlewano takie flagowe marki polskich wódek takie jak Luksusowa i Wyborowa.

Celem powstania Muzeum Polskiej Wódki jest prezentacja historii, tradycji i miejsca Polskiej Wódki w dzisiejszym świecie. To także budowanie szerokiej świadomości wartości i znaczenia marki Polska Wódka wśród polskich i zagranicznych odbiorców - czytamy na stronie Muzeum.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz