×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Najciekawsze roślinne nowości na polskim rynku - plebiscyt RoślinnieJemy
Na zdjęciu: Kebab z wegańskim gyrosem, czerwoną cebulą i sosem majonezowo-pomidorowym - danie z diety 100% Vegan w Nice To Fit You. Fot. NTFY/Facebook

Najciekawsze roślinne nowości na polskim rynku - plebiscyt RoślinnieJemy

Autor: KG/horecatrends Data: 12 kwietnia 2022 13:15 | Aktualizacja: 12 kwietnia 2022 13:17

W czwartej odsłonie plebiscytu Najlepszy Roślinny Produkt 2021 organizowanego przez RoślinnieJemy, wyłoniono najciekawsze roślinne nowości minionego roku. Tytuł Najlepszego Roślinnego Debiutu Gastronomicznego 2021 otrzymał Roślinny Catering Dietetyczny od Nice to Fit You.

W plebiscycie RoślinnieJemy wyróżniono następujące kategorie: 

- Najlepszy Roślinny Produkt 2021
- Najlepszy Roślinny Debiut Gastronomiczny 2021
- Najlepsza Nowa Roślinna Marka 2021
- Roślinny Game Changer 2021
- Nagroda Chefs for Change - Najlepszy Roślinny Produkt 2021 dla Profesjonalistów
- Najlepsza Roślinna Strategia Marketingowa 2021

W czterech pierwszych kategoriach zwycięzców wybierali konsumenci i konsumentki w głosowaniu, natomiast w dwóch pozostałych - eksperckie jury.

Roślinny debiut gastronomiczny

Wśród podmiotów nominowanych do nagrody Najlepszego Roślinnego Debiutu Gastronomicznego 2021 znalazły się między innymi: nuggetsy z Burger King, bita śmietana w Costa Coffee, roślinne ciasta w lodziarniach Grycan, roślinny catering od Nice to Fit You, burgery i stripsy z boczniaka w North Fish, drożdżówka z wiśnią z Piekarni Putka czy roślinna oferta w Cukierni Starowicz.

Za Najlepszy Roślinny Debiut Gastronomiczny 2021 uznano Roślinny Catering Dietetyczny od Nice to Fit You.  Dodatkowo RoślinnieJemy przyznało dwa wyróżnienia za roślinne wypieki dla lokalnych liderów roślinnej gastronomii - Piekarni Putka oraz Cukierni Starowicz. 

Roślinny Game Changer i produkt dla profesjonalistów

Roślinny Game Changer to nagroda dla marek, które w znaczący sposób wpłynęły na zmiany na rynku produktów roślinnych w Polsce. W tym roku na podium znalazły się sieci handlowe, które demokratyzują dostęp do roślinnych produktów.

Trzecie miejsce zajęła firma Lidl za rozwój linii produktów roślinnych Vemondo i My Best Veggie, a na drugim miejscu znalazła się Żabka ze swoją pierwszą w pełni roślinną marką własną Plant Hunter (9,8% głosów). Pierwsze miejsce należy do sieci Biedronka, która konsekwentnie rozwija linię roślinnych produktów GoVege.

RoślinnieJemy wręczyło też Nagrodę Chefs for Change - Najlepszy Roślinny Produkt 2021 dla Profesjonalistów. Decyzją jury w składzie: Artur Górecki, Krzysztof Konieczny, Laura Monti, Tadeusz Müller, Dominika Targosz trafiła ona do The Vegetarian Butcher za produkt NoMince. 

- Dwa lata temu podejście szefów kuchni było mocno ostrożne. Po dwóch latach rozmawia się już dużo łatwiej, szefowie kuchni widzą zmieniające się trendy, widzą, że potrzebują mieć odpowiedź na to - powiedział Rafał Lankosz z The Vegetarian Butcher.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz