×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Najlepszy barman w Polsce? Znamy mistrza koktajlowego rzemiosła
Mistrzem koktajlowego rzemiosła został Dawid Pytkowski. To zwycięzca finału konkursu KINLEY Mixology Club

Najlepszy barman w Polsce? Znamy mistrza koktajlowego rzemiosła

Autor: www.horecatrends.pl Data: 06 grudnia 2021 15:53

Po kilku miesiącach barmańskich wyzwań wyłoniony został mistrz koktajlowego rzemiosła – Dawid Pytkowski. Miksologiczna przygoda pod patronatem marki KINLEY dobiegła końca. 

Minione miesiące były intensywne – podczas konkursu KINLEY Mixology Club prawie 200 barmanów wzięło udział cyklu szkoleń odbywających się w 10 największych miastach.

Mistrz koktajlowego rzemiosła

Najlepsi barmani zostali wyłonieni podczas rywalizacji, która rozpoczęła się sierpniu. Zwieńczeniem tej przygody było wydarzenie z 1 grudnia - które odbyło się w warszawskim lokalu Syreni Śpiew podczas ‘Grande Finale’ do koktajlowej potyczki stanęła piętnastka barmanów z całej Polski.

Finałowe starcie wygrał Dawid Pytkowski, uzyskując łącznie 81,1 pkt. Tym samym to jemu przyznano tytuł Zwycięzcy pierwszej edycji konkursu KINLEY Mixology Club oraz nagrodę główną – 15 tys. złotych.

Dawid Pytkowski, znany bliżej środowisku jako Panda, z barmaństwem związany jest od ponad 10 lat. Obecnie pełni rolę szefa baru w stołecznym cocktail barze El Koktel. Sam o sobie mówi - Od dziecka byłem człowiekiem wielu talentów, ale wybrałem gastronomię. Będąc barmanem, mogę śmiało czerpać z pozostałych zainteresowań, aby w urozmaicony sposób wykonywać swoją pracę. Od dawna upodobałem sobie zioła jako potężne źródło smaków i aromatów. Ostatnimi czasy zacząłem się "doktoryzować" z dziedziny destylacji. Uważam, że nic tak nie otwiera oczu na to co mamy na półce za barem jak zabawa w małego zielarza i gorzelnika!

 
 
 


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz