Partnerzy portalu
Negroni Sbagliato. Włoski drink robi furorę przez "Ród smoka" Internet wprost oszalał na punkcie drinka z "Rodu smoka". Poznajcie Negroni Sbagliato/fot. shutterstock

Negroni Sbagliato. Włoski drink robi furorę przez "Ród smoka"

Autor: Magdalena Brzózka Data: 17 października 2022 13:25

"Ród smoka" bije rekordy popularności na całym świecie. Jendak internautów do czerwoności rozgrzewa fragment rozmowy aktorek serialu o ulubionych drinkach, a w zasadzie sposób, w jaki Emma D'arcy wypowiada nazwę koktajlu: "Negroni... Sbagliato... with Prosecco in it".

Drink Emmy D'arcy z Rodu smoka robi furorę na TikToku

Po sieci krąży fragment rozmowy dwóch aktorek serialu "House od the dragon" ("Ród smoka"): Emmy D'Arcy i Olivii Cooke, które mówią o ulubionych drinkach. Sposób, w jaki D'arcy wypowiada nazwę ukochanego koktajlu, podbija "internety": "Negroni... Sbagliato... with Prosecco in it". 

Filmik z gwiazdami serialu to hit TikToka.

@e1e4n0r5

#stitch with @hbomax Emma, please! You're ☠️ us!! #emmadarcy #hotd #houseofthedragon

♬ original sound - e1e4n0r5

Negroni Sbagliato - co to za drink?

Podobno nie ma barmana, który nie znałby receptury na tego drinka i nie ma baru, gdzie nie można byłoby go zamówić.

Negroni to klasyczny włoski koktajl z likierem campari, słodkim wermutem i ginem. Z kolei Negroni sbagliato to alternatywa, gdzie zamiast ginu dolewa się białe wino musujące czyli prosecco.

Sbagliato" po włosku oznacza "błędny", "niewłaściwy", właśnie ze względu na podmiankę w klasycznej recepturze. Wzięło się to stąd, że podobno kiedyś pewien barman pomylił składniki w negroni i przy okazji odkrył nową wariację - informuje natemat.pl.

Jak zrobić Negroni Sbagliato?

Drink "Negroni sbagliato z prosecco" jest niezwykle prosty do przyrządzenia. Do tego potrzebujemy:

25 ml gorzkiego likieru 

25 ml słodkiego wermutu

Prosecco (dawka wedle uznania)

lód

Campari i słodki wermut należy wlać do szklanki z lodem, a następnie drinka dopełnić prosecco. Można do trunku dodać plasterek pomarańczy na brzeg szklanki jako dodatek. 

Przepis na Negroni sbagliato jest oczywiście skierowany do osób dorosłych. Alkohol należy pić odpowiedzialnie i z umiarem. 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz