×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Nowa edycja MasterChef Polska ruszyła
Zwycięzcą 10. edycji MasterChef został Maciej Regulski. Fot. MasterChef Polska/Facebook

Nowa edycja MasterChef Polska ruszyła

Autor: Oprac. KG Data: 05 września 2022 10:10 | Aktualizacja: 05 września 2022 10:11

11. edycja programu MasterChef Polska wystartowała na antenie TVN w niedzielę 4 września o godz. 20. Poprzednią edycję wygrał Maciej Regulski z Dąbrowy Górniczej.

Program MasterChef Polska jest emitowany w TVN od 2 września 2012 r. Finałowa czternastka kucharzy-amatorów staje do zmagań o nagrodę pieniężną i wydanie autorskiej książki kucharskiej. Jurorami MasterChef Polska są Magda Gessler, Ania Starmach i Michel Moran. 

Zwycięzcą poprzedniej 10. edycji MasterChef Polska z 2021 r. został Maciej Regulski z Dąbrowy Górniczej. W rozmowie z horecatrends.pl wspominał, że zanim poszedłem na eliminacje do MasterChef już miał silne przekonanie, że chce być kucharzem i pracować w tym zawodzie.

- Co nie znaczy, że wiedziałem o tym od zawsze. Wybierając szkołę średnią myślałem o tym, żeby zostać wojskowym. Poszedłem jednak do liceum, a potem zdecydowałem się na studia na kierunku budownictwo na Politechnice Śląskiej (obecnie przed mną napisanie pracy inżynierskiej), ale studiując, już myślałem o tym, że jak zacznę zarabiać pieniądze będę chodził na kursy gastronomiczne, staże i w ten sposób nauczę się zawodu - mówił Maciej Regulski. 

Podkreślił, że w ostatnich latach było wiele popularnych programów o gotowaniu i one na pewno miały wpływ na niego i wielu innych ludzi, ale...

- Ważniejszym czynnikiem był moim zdaniem bardzo duży rozwój gastronomii w Polsce w ostatnich latach. Na rynku pojawiły się restauracje o jakich marzyliśmy. Jestem młodym człowiekiem, studentem, nie mogłem sobie finansowo pozwolić, żeby szeroko w nich bywać, ale to na pewno inspirowało. Wzrosła też dostępność do produktów. W większych sklepach można bez problemu kupić sos sojowy, przyprawy, owoce i warzywa z całego świata. Pojawia się też wiele nowych produktów, np. kimchi. Jestem młodym człowiekiem, nie miałem jeszcze okazji daleko podróżować, nie byłem np. w Azji, ale kuchnia daje mi możliwość podróżowania poprzez smaki - podkreślał MasterChef Maciej Regulski. 

Czytaj więcej Maciej Regulski - w jakiej restauracji chce pracować MasterChef

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz