×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
O Metaverse na EEC:  wirtualny świat powstaje szybko, brakuje jednak przepisów
Jowita Michalska, prezeska Digital University Singularity Group Warsaw /fot. PTWP

O Metaverse na EEC: wirtualny świat powstaje szybko, brakuje jednak przepisów

Autor: PTWP Data: 08 maja 2022 11:45

Metaverse to sieć wirtualnych światów 3D skoncentrowana na interakcji za pośrednictwem mediów społecznościowych. O technologiach napędzających metaverse, nowych potrzebach i wartościach, jakie może kreować alternatywny, cyfrowy świat, dyskutowano podczas debaty „Metaverse - nowy wirtualny świat”, która odbyła się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Metaverse to projekt na długi czas

- Metaverse ma być cyfrowym odwzorowaniem świata fizycznego na wszystkich jego poziomach. Ale świat fizyczny jest wielozmysłowy, możemy w nim okazywać emocje, dotykać, wąchać smakować, w metaverse nie ma takich możliwości. Na obecnym etapie rozwoju nie ma jeszcze takiej technologii, która umożliwi nam synchroniczną obecność wielu osób, które siebie widzą, obserwują swoje emocje. Koncepcja metaverse będzie realizowana jeszcze przez długi czas - mówiła podczas debaty Natalia Hatalska, CEO i założycielka infuture.institute, autorka książki "Wiek paradoksów. Czy technologia nas ocali?”. - Jeśli lustrzany świat cyfrowy ma być stabilny, nie wystarczy do tego technologia 5G, potrzebujemy technologii FG, czyli Future Generation - dodała.

Nie ma ustawodawstwa dla metaverse

Jak zwracała uwagę Jowita Michalska, prezeska Digital University Singularity Group Warsaw,  podstawy metaverse powstają w szybkim tempie, brakuje natomiast ustawodawstwa.

- Nie ma przepisów, tymczasem istnieje ogromne pole do nadużyć. Już mamy problemy z cyberbezpieczeństwem i proceder ten będzie narastał w przyszłości - oceniła Jowita Michalska.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz