Partnerzy portalu
Oktoberfest w Monachium wrócił po przerwie
Oktoberfest w Monachium otwarty po dwuletniej przerwie/fot. shutterstock

Oktoberfest w Monachium wrócił po przerwie

Autor: PAP Data: 19 września 2022 12:49

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w sobotę w Monachium otwarto 187. Oktoberfest. O świcie tysiące ludzi w zimnie i mżawce czekało przed terenem imprezy. Po otwarciu "tłumy rzuciły się w stronę namiotów piwnych" - informuje portal dziennika "Welt".

Oktoberfest wraca po dwóch latach

W 2020 i 2021 roku Oktoberfest został odwołany z powodu pandemii. W tym roku nie obowiązują ograniczenia, jednak władze ostrzegły zwiedzających, aby poddawali się testowi, jeśli mają objawy przeziębienia i nie przychodzili na festiwal piwa chorzy. Lekarze spodziewają się fali zakażeń po Oktoberfest - podobnie jak po innych festiwalach.

Sześć milionów gości na Okroberfest

Przed pandemią na ten prawdopodobnie największy na świecie festiwal ludowy przychodziło regularnie sześć milionów gości - przypomina "Welt". Nie wiadomo jeszcze, czy w tym roku tłumy będą tak duże jak w przeszłości. Jedni oczekują więcej gości - inni raczej mniej, m.in. z powodu ceny piwa, która od 2019 roku wzrosła o prawie 16 procent. Litrowy kufel (Maß) piwa kosztuje teraz od 12,60 do 13,80 euro.

Około 600 policjantów zapewni bezpieczeństwo podczas dwóch festiwalowych tygodni do 3 października. Wspierać ich będą umundurowani policjanci z Francji i Włoch. Przy wejściach będą przeprowadzane losowe kontrole gości festiwalu. Podobnie jak w poprzednich latach obowiązuje zakaz noszenia na festiwalu większych toreb i plecaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz