Partnerzy portalu
Orlen poszukuje vege parówek do hot-dogów Orlen stawia na vege parówki. / fot. PAP/Leszek Szymański

Orlen poszukuje vege parówek do hot-dogów

Autor: PAP Data: 05 października 2022 16:13

PKN Orlen ogłosił zapytanie o informację w zakresie możliwości produkcji i dostaw parówek wegańskich lub wegetariańskich do hot-dogów. Koncern wyjaśnił, że celem postępowania jest analiza rynku, rozpoznanie potencjalnych dostawców oraz proponowanych rozwiązań produktowych.

Orlen stawia na vege parówki

"W imieniu PKN Orlen uprzejmie zapraszamy do złożenia wstępnej oferty w ramach zapytania o informację - RFI w zakresie produkcji i dostaw parówek wegańskich lub wegetariańskich do hot-dogów" - ogłosił PKN Orlen. Koncern podał, że w ramach postepowania "Analiza rynku vege parówek do hot-dogów" odpowiedzi można składać do 19 października.

PKN Orlen podkreślił jednocześnie, że "oferuje obecnie swoim klientom hot-dogi w wersji wegańskiej, jednakże mając na względzie dynamikę zmian oraz pojawiające się nowe rozwiązania w kategorii produktów wegańskich na rynku, koncern publikuje przedmiotowe zapytanie, którego celem jest analiza rynku, rozpoznanie potencjalnych dostawców oraz proponowanych rozwiązań produktowych".

PKNA Orlen: 2500 punktów sprzedaży pozapaliwowej

Z danych Grupy Orlen za drugi kwartał tego roku wynika, że koncern ma 2309 punktów sprzedaży pozapaliwowej, w tym: 1768 w Polsce, z czego 12 to Orlen w ruchu, a także 326 w Czechach, 170 w Niemczech, 29 na Litwie i 16 na Słowacji. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego Grupa Orlen odnotowała wzrost liczby punktów sprzedaży pozapaliwowej - w sumie o 69, przy czym najwięcej w Polsce - o 38.

Rebranding stacji Lotos

Grupa Orlen rozpoczęła proces rebrandingu i włączania stacji paliw Lotos do swojej sieci sprzedaży - w ramach połączenia obu firm sieć Grupy Orlen w Polsce powiększy się do ponad 1900 stacji, a za granicą do blisko 1300 obiektów.

Według koncernu, w nowo włączonych do sieci obiektach w pozapaliwowej ofercie sprzedażowej docelowo wprowadzany będzie asortyment typowy dla stacji Orlen z gastronomicznym formatem Stop Cafe. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz