×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pinterest o trendach 2022: ten rok będzie należeć do herbaty i comfort food
Zdaniem Pinterest w 2022 r. zamiast po drinka, wielu ludzi sięgać będzie po filiżankę herbaty i przekąski. Fot. Shutterstock

Pinterest o trendach 2022: ten rok będzie należeć do herbaty i comfort food

Autor: PAP Data: 02 stycznia 2022 08:15

Najbliższe 12 miesięcy według portalu Pinterest ma stać pod znakiem herbaty. Modne też będzie serwowanie do herbaty małych przekąsek i kanapeczek podanych na tacach.

Początek roku skłania do podsumowania tego, co było modne i przyciągało naszą uwagę przez ostatnie 12 miesięcy, a jednocześnie każe zastanowić się nad tym, jakie trendy naznaczą nowy rok. Wyrocznią tego, co nas będzie intrygować, czego będziemy poszukiwać, co będziemy nosić i czym zajadać może być portal Pinterest. A ponieważ zeszłoroczne przewidywania serwisu potwierdziły się w 85 proc., można przypuszczać, że lwia część nowych prognoz również znajdzie swoje potwierdzenie.

Zdaniem Pinterest w 2022 r. zamiast po drinka, wielu ludzi sięgać będzie właśnie po filiżankę herbaty. W internetowych sklepach już widać wzrost zainteresowania zastawami do serwowania tego naparu. Modne też będzie serwowanie do herbaty małych przekąsek i kanapeczek podanych na tacach.

Znów powraca comfort food

 

Ukłon w stronę tradycji widoczny będzie również w innych tegorocznych trendach kulinarnych. Ogólnie rzecz biorąc wszystko co nowatorskie, innowacyjne, dziwne odstawimy na bok, by powrócić do dawnych metod przygotowywania posiłków. Do łask wrócą stare książki kucharskie, przepisy naszych babć.

Potrawy mają być sycące, a jednocześnie przywoływać wspomnienia z dzieciństwa, pokrzepiać nie tylko ciało, ale też ducha. Spośród bogatej tradycji kulinarnej świata w 2022 roku popularność zyska tradycyjna kuchnia norweska, rosyjska, filipińska i południowoafrykańska. Wciąż jednak w gotowaniu najważniejsza będzie jedna zasada - ma być tradycyjnie i domowo.

Huśtawki w domach i w lokalach

Rok 2022 ma zachęcać do odkrywania swojego wewnętrznego dziecka. Dlatego wśród trendów w wystroju wnętrz Pinterest wymienia zamontowanie w domu huśtawki. Jest szansa, że pojawiać się one także w lokalach gastronomicznych i należących do nich ogródkach.

Pinterest zachęca też do tego, by rozkładać na podłodze płótno czy papier i beztrosko malować. Nie tylko jednak w farby warto się zaopatrzyć. Pasje związane z pracami manualnymi - wycinanki, lepienie w glinie, konstruowanie różnych budowli z drewnianych patyczków - mają przybliżyć nas do tego, co sprawiało nam radość w dzieciństwie. A w efekcie stać się sposobem na spędzenie wolnego czasu i relaks.

W poszukiwaniu oazy

O ten ostatni warto zadbać szczególnie. Dlatego też jednym z trendów, na które wskazuje Pinterest, są emocjonalne escape roomy. To miejsca, w których możemy albo rozładować swoją złość i stres poprzez zrobienie niezłej demolki albo pokoje służące różnym formom relaksacji. Według danych platformy takie miejsca jak pokoje muzyczne, pokoje wypełnione kryształami, a nawet domowe pokoje do masażu, będą bardzo popularnymi oazami służącymi odrywaniu się od codziennych trosk i odzyskiwaniu spokoju. Takie zakątki mogą się znaleźć również w ofercie miejskiej. Przykładem może być "pokój do płaczu", który powstał w Madrycie.

Budowaniu dobrostanu duchowego ma służyć w 2022 roku również aktywność fizyczna, ale spokojna i pozwalająca nieco zwolnić tempo. Bardziej niż treningi służące zwiększaniu masy mięśniowej popularne będą ćwiczenia kształtujące gibkość ciała. Wśród najmodniejszych aktywności znajdzie się codziennym rozciąganie, spacery na łonie natury i lekkie ćwiczenia w łóżku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz