Partnerzy portalu
Podczas Pol’And’Rock zebrano ponad 3 tony odpadów nadających się do recyklingu fot. materiały prasowe

Podczas Pol’And’Rock zebrano ponad 3 tony odpadów nadających się do recyklingu

Autor: horecatrends.pl Data: 07 sierpnia 2019 12:00

Tegoroczna edycja Pol’And’Rock przyciągnęła ponad 700 tysięcy miłośników festiwali. Za sprawą Leszka i Kompanii Piwowarskiej można było odwiedzić strefy: Sprawdź Promile oraz EKO. Dzięki nim ponad 61 tysięcy osób przebadało się alkomatem przed powrotem do domu. Zebrano również ponad 3 tony odpadów nadających się do recyklingu.

W tym roku na Pol’And’Rock w Miasteczku Lecha, poza koncertami, można było uczestniczyć w animacjach z użyciem alkogogli na refleksomierzu czy labiryncie oraz przebadać się alkomatem w strefie Sprawdź Promile. W strefie EKO każdy uczestnik mógł przynieść tyle odpadów (puszki, kubeczki i mieszane), ile zdołał zebrać, za co Leszek nagradzał eko-nagrodami (elektryczne hulajnogi, poduszki i nerki wykonane z zużytych banerów KP). Dodatkowo, marka wprowadziła w tej edycji Pol’And’Rock 2 rodzaje kubków: jednorazowe w 100 % nadające się do recyklingu oraz wielorazowego użytku, również eko.

Czytaj też: Wystartował Pol'and'rock Festival! Co zjemy? (GALERIA ZDJĘĆ)

Mieliśmy bardzo dobre wyniki zarówno pod względem testów alkomatem, jak również liczby zebranych odpadów. Ponad 61 tysięcy osób sprawdziło swoją trzeźwość, zebraliśmy 1,5 tony aluminium (puszki) i ok. 1,2 tony odpadów plastikowych. Rekordziści w każdej z dwóch kategorii przynieśli 119 kg puszek oraz 160 kg plastiku, dzięki czemu mogli wyjechać z Pol’And’Rock na elektrycznych hulajnogach. Z animacji edukacyjnych skorzystało ponad 16,5 tys. uczestników. Wydaliśmy ok. 24 tys. kubków wielorazowych, z czego  niecałe 14 tys. stało się festiwalową pamiątką – te dane mówią same za siebie – skomentowała Małgorzata Walędzińska-Półtorak, kierownik ds. programów zrównoważonego rozwoju w Kompanii Piwowarskiej.

Kolejną nowością od Leszka i Kompani Piwowarskiej była sprzedaż piwa online przed festiwalem. Na uczestników Pol’And’Rock czekały również limitowane edycje puszek Lecha Premium, które zaprojektował sam Jurek Owsiak. A oprócz nich, miłośnicy muzyki mogli również zgarnąć limitowaną koszulkę.

Na scenie Leszka pojawili się artyści tacy jak: Moyra, Mad Days, Ola Wielgomas czy Terrific Sunday, W Miasteczku Leszka można było zafarbować sobie włosy na zielono, wziąć udział w karaoke oraz skorzystać z Kuźni Talentów, w której miłośnicy Pol’And’Rock sprawdzali swoje zdolności manualne. W strefie można było przybić piątkę z m. in. Krzysztofem Jankowskim „Jankes”, Martą Gałuszewską, Igorem Herbutem czy Michałem Mikołajczakiem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz