Pokolenie Z stawia przed gastronomią ogromne wyzwaniahorecatrends.pl - 02 czerwca 2021 15:52


Pokolenie Z stawia przed branżą gastronomiczną ogromne wyzwania. Im lepiej jako szef kuchni poznasz ich nawyki i przyzwyczajenia, tym lepiej będziesz w stanie przygotować na nie swoje menu, komunikację i serwis - wyjaśnia Tomasz Grabski na unileverfoodsolutions.pl.

Według Wikipedii to wszyscy urodzeni między rokiem 1997 a 2012 r. Zdaniem Tomasza Grabskiego Pokolenie Z oczekuje świeżego menu z możliwością indywidualnych zmian oraz ciekawymi i pełnymi smakami. 

- Różnorodność i międzynarodowość są dla nich całkowicie normalne, dlatego  kuchnia międzynarodowa nie jest już niczym szczególnym. A zatem potrawy z całego świata również nie stanowią już unikalnej oferty. Do tego reagują bardzo pozytywnie na takie słowa, jak „świeży”, „bio” czy „ekologiczny”. Zdrowe odżywianie jest dla nich ważne, dlatego oferując potrawy na bazie roślin, z pewnością trafisz w ich gusta - tłumaczy Tomasz Grabski. 

Im taniej, tym lepiej

Ogromne znaczenie w wyborze restauracji przez pokolenie Z jest cena. Im tańsze dania znajdą się w menu, tym lepiej. Poza tym pokolenie Z kieruje się w swych wyborach poleceniami i komentarzami w mediach społecznościowych.

- Dodatkowo przedstawiciele tego pokolenia oczekują również, by restauracje i potrawy dobrze prezentowały się na Instagramie, a więc by można było się na ich tle odpowiednio sfotografować - dodaje Tomasz Grabski. 

Czytaj więcej na: unileverfoodsolutions.pl.