×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polacy chętnie wspierają WOŚP. 20 proc. weźmie udział w aukcjach
Karol Okrasa jest bohaterem dwóch aukcji. W jednej można wylicytować kolację w Platter by Karol Okrasa. W drugiej dzień na planie zdjęciowym Kuchni Lidla. Fot. materiay prasowe

Polacy chętnie wspierają WOŚP. 20 proc. weźmie udział w aukcjach

Autor: Katarzyna Gubała Data: 28 stycznia 2022 09:20 | Aktualizacja: 29 stycznia 2022 10:26

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w niedzielę, 30 stycznia. 89% Polaków planuje czynnie zaangażować się w tę zbiórkę. Najwięcej z nas wesprze WOŚP poprzez zasilenie puszek wolontariuszy - deklaruje 61% badanych Polaków. Co czwarty z nas planuje przekazać darowiznę pieniężną przelewem, a 21% będzie aktywnie uczestniczyć w aukcjach.

Z badania przeprowadzonego przez Inquiry wynika, że WOŚP niezmiennie cieszy się opinią najlepszej akcji charytatywnej (tak uważa trzy czwarte badanych) w naszym kraju, a 80% Polaków jest dumnych, że tak szeroko zakrojona i wieloletnia akcja ma miejsce właśnie w Polsce

Nie słabnie również uznanie dla twórcy WOŚP - Jerzego Owsiaka, choć w mediach obserwujemy sporo kontrowersji. Mimo to badania pokazują, że Jerzy Owsiak znajduje się w czołówce rankingów najbardziej cenionych osób przez naszych Rodaków (Ranking „World’s Most Admired”; YouGov 2021). Polacy nie zgadzają się z opiniami dotyczącymi nierzetelnego wydatkowania pieniędzy zbieranych podczas finałów akcji - dla 65% z nas zarzuty te są nieuzasadnione.

Warto podkreślić, że w opinii dominującej części Polaków dzięki WOŚP uratowano życie lub zdrowie wielu pacjentów, z  taka opinią zgadza się 86% badanych. Co więcej, połowa dorosłych Polaków bezpośrednio zetknęła się ze sprzętem ufundowanym przez WOŚP poprzez doświadczenia osobiste lub członków rodziny.

Niedziela będzie należeć do WOŚP

O zaangażowaniu Polaków świadczy również fakt, że spora część z nas ma zamiar oglądać finał WOŚP w telewizji lub śledzić go w mediach społecznościowych. Co więcej, zamierzamy również aktywnie wspierać działania Wielkiej Orkiestry poprzez np. udostępnianie wiadomości na ten temat na naszych profilach.

Z badania Inquiry wynika, że 21% będzie aktywnie uczestniczyć w aukcjach na rzecz WOŚP. Wśród licznych licytacji znajdują się te oferujące wyjątkowe chwile. Wiele z nich związanych jest z gastronomią. Są to warsztaty kulinarne ze znanymi szefami kuchni np. Tomaszem Jakubiakiem, Andrzejem Polanem czy Karolem Okrasą, wizyta na planach MasterChef i Kuchnia Lidla, kolacje przygotowane przez uznanych szefów kuchni Przemka Błaszczyka, Marcina Przybysza, Karola Okrasę.

Są też oferty niestandardowe np. 100 burgerów z food trucka Pasibusa na imprezie zwycięzcy aukcji, grill z 5 kg polskiego antrykotu od Butchery & Wine czy kolację według Trylogii Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej: 100 burgerów, rok jedzenia, kolacja jak z Sienkiewicza - najsmaczniejsze aukcje WOŚP

Aukcje WOŚP: Grill i 5 kg najlepszego polskiego mięsa od Butchery&Wine

Aukcje WOŚP: Pasi Uczta, warsztaty z Jakubiakiem, grill z 5 kg polskiego antrykotu

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz