Partnerzy portalu
Polacy chętnie wyjeżdżają jesienią. Nocleg średnio kosztuje wtedy 70 zł Jesienią Polacy najchętniej decydują się na wyjazd w góry. Po sezonie mogą liczyć na niższe ceny. Fot. Materiały prasowe

Polacy chętnie wyjeżdżają jesienią. Nocleg średnio kosztuje wtedy 70 zł

Autor: Oprac. KG Data: 05 października 2022 09:30

Ok. 90 proc. polskich turystów spędzając urlop w kraju wyjeżdża na maksymalnie na tydzień, najczęściej na 2-3 dni. Jesienią najpopularniejszym kierunkiem wyjazdów są góry. Średni koszt noclegu za osobę na dobę wynosi obecnie 70 zł.

W czerwcu, lipcu i sierpniu 62 proc. krajowych turystów wyjeżdżało nad Bałtyk, 22 proc. w góry, a 15 proc. wybierało pozostałe regiony kraju, jak wynika z danych polskiego serwisu turystycznego Nocowanie.pl. We wrześniu liczba osób zainteresowanych pobytem nad morzem obniżyła się do 27 proc., za to wyjeżdżających w góry wzrosła do 50 proc., a w pozostałe regiony kraju do 23 proc. - czytamy w komunikacie prasowym. 

Gdzie Polacy wyjeżdżają jesienią? 

Jesienią co czwarty turysta poszukuje zakwaterowania w województwie małopolskim. Na drugim miejscu znalazło się województwo dolnośląskie (18 proc.), pomorskie (16 proc.), zachodniopomorskie (11 proc.), śląskie (7 proc.) i podkarpackie (6 proc.). W okresie czerwiec-lipiec 32 proc. wybierało województwo pomorskie, 30 proc. zachodniopomorskie, 10 proc. małopolskie, 7 proc. dolnośląskie, 4 proc. podkarpackie, a 3 proc. warmińsko-mazurskie.

- Polacy zarówno w okresie szkolnych wakacji, jak i we wrześniu spędzają podobny czas na wyjazdach - w obu przypadkach ok. 90 proc. użytkowników poszukiwało zakwaterowania na wyjazd maksymalnie tygodniowy. Polacy chcą wypoczywać i korzystać z urlopów, nawet krótkich, tych 2 i 3-dniowych.  Z chęcią planują też wyjazdy poza letnim sezonem i korzystają z uroków złotej polskiej jesieni. Wielu turystów docenia wtedy agroturystykę - mówi Tomasz Zaniewski, CFO serwisu Nocowanie.pl

O ile spadły ceny noclegów po sezonie?

 

Zaniewski informuje, że w okresie czerwiec-lipiec średnia cena noclegu za osobę na dobę według szacunków serwisu wynosiła 100 zł. Po sezonie obniżyła się do ok. 70 zł, co zapewne nie pozostaje bez wpływu na popularność jesiennych wyjazdów.

Niezależnie od terminu wyjazdu Polacy jako miejsce zakwaterowania chętnie wybierają kwatery i pokoje (niecałe 40 proc. wyszukiwań), domki i apartamenty na wynajem. Popularne są również pensjonaty. Liczba osób zainteresowanych agroturystyką we wrześniu jest wyższa niż w okresie czerwiec-sierpień. W miesiącach wakacyjnych największą liczbę rezerwacji odnotowano w lipcu. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz