×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polacy oszaleli na jego punkcie. "Ma go już ponad milion osób”
Wojciech Ćmikiewicz, dyrektor generalny Vorwerk Polska./ fot. materiały prasowe

Polacy oszaleli na jego punkcie. "Ma go już ponad milion osób”

Autor: MB Data: 31 marca 2023 16:19

Polska jest drugim rynkiem w grupie Vorwerk pod względem sprzedaży urządzeń Thermomix. W 2022 roku polska spółka była liderem sprzedaży urządzeń Thermomix w Grupie Vorwerk - zapewnia Wojciech Ćmikiewicz, dyrektor generalny Vorwerk Polska.

Ile Vorwerk Polska sprzedał dotąd Thermomiksów w Polsce? Ile się ich sprzedało w 2019, 2020, 2021 i 2022 r. Jakie są szacunki jeśli chodzi o sprzedaż w 2023 r.?

Wojciech Ćmikiewicz, dyrektor generalny Vorwerk Polska: Szacujemy, że ponad 1 milion 300 tys. klientów w Polsce posiada różne modele urządzenia Thermomix. Nie dzielimy się dokładnymi informacjami na temat liczby sprzedanych urządzeń w poszczególnych latach, ponieważ są one objęte tajemnicą handlową i stanowią dane poufne spółki. Możemy ujawnić, że wartość sprzedanych przez nas towarów i usług sukcesywnie rośnie. W tym roku przewidujemy ok.13 proc. wzrost. 

Na nasz sukces pracujemy od lat - Vorwerk w 2023 r. będzie świętować swoje 140. urodziny, a w Polsce obecny jest od ponad 28 lat. Budujemy konsekwentnie pozycję marki Thermomix na polskim rynku, dzięki czemu stała się ona symbolem najwyższej jakości i profesjonalnej obsługi, a Thermomix jest najpopularniejszym w Polsce wielofunkcyjnym urządzeniem kuchennym.

 

157796_r0_940.jpg 157796_r0_940.jpg

Jakim krajem jest Polska dla Vorwerk globalnie jeśli chodzi o ilość sprzedawanych Thermomixów?

Jesteśmy drugim rynkiem w grupie Vorwerk pod względem sprzedaży urządzeń Thermomix. W ubiegłym roku polska spółka była liderem sprzedaży urządzeń Thermomix w Grupie Vorwerk. 

Ile obecnie kosztuje Thermomix w opcji podstawowej i rozszerzonej? Jakie akcesoria są dostępne do Thermomixa i ile kosztują, do czego służą

Obecnie w ofercie mamy urządzenie Thermomix TM6. Kosztuje ono 5995 zł brutto. Urządzenie Thermomix TM6 można kupić również w zestawie ze stacją gotującą Thermomix Friend. Cena zestawu to 7710 zł brutto.

W sprzedaży w sklepie internetowym mamy dodatkowe akcesoria – osłonę noża miksującego 2.0 z funkcją obierania w cenie 175 zł oraz nakładkę krojącą Thermomix w cenie 495 zł.

Osłona 2.0 pozwala gotować w niskich temperaturach (np. sous-vide), ale przede wszystkim posiada funkcję obierania warzyw, np. ziemniaków, marchewek czy buraków.  

Nakładka krojąca Thermomix pozwala szybko i łatwo pokroić lub zetrzeć owoce i warzywa oszczędzając czas i unikając wysiłku związanego z ręcznym krojeniem składników. Posiada pierwszą tarczę tnącą z niezwykle ostrymi ostrzami, które zapewniają precyzyjne krojenie składników. Dzięki niej można uzyskać 4 różne opcje krojenia: cienkie plastry, grube plastry, cienkie paski i grube paski.

Czy polscy odbiorcy chętnie dokupują dodatkowe akcesoria do urządzenia Thermomix?

Tak, zarówno osłona noża miksującego 2.0, jak również nakładka krojąca Thermomix cieszą się dużą popularnością i są chętnie kupowane w naszym sklepie internetowym. 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz