×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polska zupa pobiła serca foodies. Wyprzedził ją tylko ramen
"Best soups in the world" - nowy ranking Taste Atlas, a w nim polskie zupy; fot. shutterstock.com

Polska zupa pobiła serca foodies. Wyprzedził ją tylko ramen

Autor: Paulina Piwowarek Data: 15 kwietnia 2023 23:07

Żurek, rosół, borowikowa i barszcz czerwony - te cztery zupy z Polski znalazły się w rankingu to "Best soups in the world" Taste Atlas. Jedna z nich znalazła się na drugim miejscu!

Polskie zupy w rankingu Taste Atlas

Żurek uplasował się na drugiej pozycji w popularnym rankingu. Wyprzedził go tylko japoński tonkotsu ramen składający się z tłustego bulionu wieprzowego, świeżego makaronu, jajek z miękkim żółtkiem i rozpływającego się w ustach delikatnego boczku wieprzowego. Na trzeciej pozycji znalazł się turecka Mercimek çorbası - zupa z czerwonej soczewicy, bulionu drobiowego, cebuli i marchwi. 

Kolejne miejsca zajęły m.in. tom kha gai pochodząca z północy Tajlandii czy meksykańska sopa de lima aromatyzowana słodko-gorzkimi limonkami z Jukatanu i pikantnymi papryczkami habanero.

Inne zupy z Polski w rankingu to: rosół na miejscu 35., zupa borowikowa (48) i czysty barszcz czerwony (49).

Najgorsze zupy na świecie. Zestawieniu przewodzi czernina

Mamy swoich przedstawicieli w mniej chlubnym zestawieniu. Chodzi o ranking najgorszych zup na świecie według Taste Atlas.

Czernina uplasowała się na pierwszym miejscu rankingu najgorszych zup świata, pochodząca ze Śląska wodzionka - na czwartym miejscy, a flaki - na ósmym.

Czym są i na czym polegają rankingi Taste Atlas?

Taste Atlas to portal będący przewodnikiem turystycznym po tradycyjnych kuchniach, publikującym recenzje potraw i restauracji. Cyklicznie zamieszcza rankingi dotyczące m.in. najlepszych kuchni świata, najlepszych restauracji i potraw.

Ich wyniki są ogłaszane na podstawie głosowania internautów, przy czym system rozpoznaje głosy prawdziwe (śledzi inne wybory głosującego) od botów i osób, chcących sztucznie wpływać na wyniki. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz