×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ponad 3 000 lokali ratuje jedzenie z Foodsi
Ponad 3 000 lokali ratuje jedzenie z Foodsi; fot. mat. pras.

Ponad 3 000 lokali ratuje jedzenie z Foodsi

Autor: oprac. AW Data: 20 września 2022 15:33

Już ponad 3 000 lokali dołączyło do Foodsi - firmy, która tworzy paczki-niespodzianki pozwalające ocalić to, czego nie udało się sprzedać.

Aplikacja Foodsi

Aplikacja Foodsi została pobrana przez 700 000 osób, a ta liczba nadal rośnie. Ratować można przede wszystkim jedzenie z restauracji, kawiarni, piekarnii czy cukierni. Do społeczności Foodsi dołączyli m.in. tacy Partnerzy jak Thai Wok, Salad Story, Cofix, Aromat, Przystanek Piekarnia czy Batida.

Wiodące hasło marki Thai WOK to „świeże składniki prosto z woka”. Oznacza to, że codziennie do naszych restauracji dostarczane są świeże surowce, z których przygotowujemy nasze dania. Przed podjęciem współpracy z Foodsi dania, których nie udało się sprzedać, były po prostu utylizowane. Dzięki Foodsi minimalizujemy ilość strat, użytkownicy mogą sporo zaoszczędzić, a przy tym wszyscy mamy poczucie, że zrobiliśmy coś dobrego dla naszej planety. Zmniejszamy przy okazji także straty finansowe, które są następstwem marnotrawienia żywności. W ciągu 5 miesięcy współpracy udało się nam się razem uratować już 10 000 paczek z jedzeniem

Bartosz Brusikiewicz, Dyrektor Generalny Thai Wok

Konsumenci szukają oszczędności

W dobie rosnącej inflacji, a także wciąż odczuwalnych skutków pandemii, zarówno klienci jak i przedsiębiorcy szukają oszczędności. Foodsi jest jedną z możliwości, które pozwalają  podreperować budżet i zminimalizować straty. Konieczność podawania jak najświeższych produktów swoim gościom oraz klientom, niestety skutkuje tym, że część żywności ląduje w koszu, mimo aktualnej daty przydatności. 

Dołączyliśmy do Foodsi w sierpniu 2020 roku, w dość specyficznym okresie pandemicznym, gdzie jakiekolwiek planowanie było bardzo utrudnione. Foodsi pomogło nam w optymalizacji nieregularnej sprzedaży, dało szansę na minimalizowanie strat i jednocześnie na dotarcie do nowych grup klientów. Współpracę cały czas rozwijamy, dochodzą kolejne lokale  - dzięki temu skala kooperacji sukcesywnie się zwiększa - opowiada o współpracy Yevhenii Shvets, Dyrektor Operacyjny Cofix Polska

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz