Partnerzy portalu
Warszawski Festiwal Piwa 2022 PROGRAM + BILETY: 1200 piw z ponad 60 browarów 14 edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa odbędzie się 13-15 października. / fot. materiały prasowe

Warszawski Festiwal Piwa 2022 PROGRAM + BILETY: 1200 piw z ponad 60 browarów

Autor: oprac. JS Data: 01 października 2022 15:05

W dniach 13-15 października odbywa się Warszawski Festiwal Piwa 2022. Przez trzy dni na stadionie Legii będzie można spróbować 1200 różnych piw z ponad 60 browarów. Jesienna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem: Jesteśmy, żeby żyć ze smakiem.

14 edycja Warszawskiego Festiwalu Piwa 2022 rozpoczęła się w czwartek 13 października i potrwa do soboty 15 października. Tradycyjnie już na stadionie Legii pojawi się ponad 60 browarów, które zaserwują gościom festiwalu 1200 piw.

Warszawski Festiwal Piwa nie tylko o piwie 

W trakcie jesiennej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa swoją premierę będzie miał Kwas Chlebowy warzony tradycyjnie na nowoczesnym sprzęcie, bez dodatku cukru, powstały we współpracy z piekarnią Putka. Perypetie związane z procesem jego powstawania można śledzić na bieżąco na kanale YouTube. Cały dochód ze sprzedaży napoju zasili konto Fundacji Legii, która, dzięki zgromadzonym środkom, stworzy miejsca do nauki języka dla uchodźców z Ukrainy.

Które browary pojawią się na Warszawskim Festiwalu Piwa 2022?

Warszawski Festiwal Piwa 2022 to wydarzenie, na które rzemieślnicy z branży piwowarskiej pół roku wcześniej zaczynają planować, jakie piwa nawarzą na kolejną edycję festiwalu. Nie ma lepszej okazji, żeby wprowadzić na rynek nowy smak, zdziwić i degustujących, i konkurencję, a także umocnić pozycję na rynku. 

W Strefie Nowych Browarów zaprezentują się m.in.: Browar Stara Szkoła słynący z piw ziołowych, Browar Piwex, czerpiący z nostalgii za PRL-em, Browar Sarabanda oferujący intensywnie chmielowe smaki, Browar Moon Lark, oferujący nie tylko piwa, ale też miody pitne i hard seltzery, Browar Mikołajki, celujący w lagery idealnie komponujące się z wędzoną rybą i Browar Gryfus, który rzuci uczestnikom Wyzwanie Ostrości. 

Strefa gastro na Warszawskim Festiwalu Piwa 2022

W strefie foodtracków na festiwalu Warszawski Festiwal Piwa 2022 znów zaparkują kuchnie z całego świata. I te w tradycyjnych odsłonach, jak i te nowoczesne, i nowatorskie – wegańskie i wege. Oprócz jedzenia i piwa dla gości będą dostępne flippery, automaty do gier, kapsle, gry sprawnościowe i planszówki.

Patronat nad wydarzeniem objął Departament Rolny USA i Warszawska Organizacja Turystyczna.

Warszawski Festiwal Piwa 2022 - program

A pełen program jesiennej edycji Warszawskiego Festiwalu Piwa 2022 znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu: https://warszawskifestiwalpiwa.pl/program/

Warszawski Festiwal Piwa 2022 - bilety

Warszawski Festiwal Piwa jest wydarzeniem biletowanym. Najtańsze bilety zaczynają się od 15 zł. Bilet jednorazowy na jeden dzień Warszawskiego Festiwalu Piwa kosztuje 20 zł. Z kolei za karnet trzydniowy trzeba zapłacić 39 zł.

Organizatorzy przygotowali również pakiety, w ramach których można kupić bilet na Warszawski Festiwal Piwa razem z festiwalową szklanką lub innymi gadżetami.

Szczegóły odnośnie biletów znajdziecie na stronie https://warszawskifestiwalpiwa.pl/bilety/

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz