×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Powstał serial o Julii Child, słynnej amerykańskiej kucharce
Serial o słynnej amerykańskiej kucharce Julii Child ''Julia'' jest zaplanowany na 8 odcinków. Fot. HBO Max

Powstał serial o Julii Child, słynnej amerykańskiej kucharce

Autor: KG/horecatrends Data: 09 kwietnia 2022 08:00

W serialu ''Julia'' wyprodukowanym przez HBO poznajemy Julię Child po sukcesie jej debiutanckiej książki kucharskiej z 1961 r., wchodzącą w świat telewizji z nieznanym wtedy formatem - programem kulinarnym.

Julia Child (Sarah Lancashire) stawia na stosunkowo nowe medium, jakim jest telewizja, przedstawiając bostońskiej stacji publicznej WGBH pomysł na program kulinarny.

''Pomimo sprzeciwów ze strony kierownictwa i niechęci ze strony własnego męża Paula (David Hyde Pierce), Julia swiąże swoją przyszłość z The French Chef - pionierem współczesnych programów kulinarnych. Z pomocą najlepszego przyjaciela Avisa DeVoto (Bebe Neuwirth) i producentki Alice Naman (Brittany Bradford) Julia wnosi swoją charakterystyczną radość życia, jej joie de vivre, starając się zrobić miejsce przy stole nie tylko dla siebie, ale także dla domowych kucharzy na całym świecie'' - czytamy w opisie serialu ''Julia''.

Pierwsze trzy odcinki serialu ukazały się na HBO 31 marca 2022 r. Noszą tytuły kolejno: ''Omlet'', ''Coq au Vin'' i ''Boeuf Bourguignon''. Serial ''Julia'' jest zaplanowany na 8 odcinków. Ostatni zostanie wyemitowany 5 maja. Kolejne odcinki również będą nosić nazwy potraw,  z których zasłynęła Julia Child. 

Julia Child była słynną amerykańską kucharką, autorką książek kucharskich i programów kulinarnych, dzięki którym spopularyzowała w USA francuską kuchnię. Jej najsłynniejsza książka to ''Mastering the Art of French Cooking'' z 1961 r. Program telewizyjny, który rozsławił ją na cały kraj to ''The French Chef'', który wystartował w 1963 r. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz