×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Powstanie Muzeum Browarów Nie.Zapomnianych
Otwarcie Muzeum Browarów Nie.Zapomnianych zapowiedziano na czerwiec 2022 r. Fot. Materiały prasowe

Powstanie Muzeum Browarów Nie.Zapomnianych

Autor: KG/horecatrends Data: 24 stycznia 2022 10:20 | Aktualizacja: 24 stycznia 2022 10:21

W Szczytnie powstanie ''Muzeum Browarów Nie.Zapomnianych''.  Wystawa będzie poświęcona historycznym browarom, których produkcje i prawa do marek sukcesywnie odzyskuje Mazurska Manufaktura S.A.

W ramach pierwszego etapu, wystawa muzeum zostanie zorganizowana na powierzchni około 350 m kw. w budynku browaru w Szczytnie.

- Bardzo zależy mi na nowoczesnym podejściu i przedstawieniu historii, nie tylko w formie zbioru starych kapsli, butelek czy etykiet. Chciałbym, aby każda z 11 historycznych marek piw, których jesteśmy właścicielem otrzymała własną aranżację oraz ścieżkę dydaktyczną - mówi Jakub Gromek, prezes zarządu Mazurskiej Manufaktury.

Liczy, że Muzeum przyciągnie do Szczytna nie tylko dla miłośników gadżetów piwa, ale również kultury regionalnej oraz lokalnych legend

W tym momencie rozpoczęła się procedura wyłaniania koordynatora projektu, który przygotuje koncepcję wystawy. Osoby lub firmy, które chciałyby podjąć się realizacji projektu powinny zgłaszać się na kontakt mailowy do Mazurskiej Manufaktury SA. Proces wyboru realizatora projektu spółka planuje zamknąć do końca lutego br.

Historia piwnych wskrzeszeń

Tylko w 2021 roku Mazurska Manufaktura S.A. przejęła prawa do 11 historycznych marek piwa, z różnych regionów Polski. Pierwszym, wskrzeszonym piwem, wprowadzonym na rynek w lutym ub. r. był Jurand - kultowa marka produkowana przez Browary Warmińsko-Mazurskie - czytamy w komunikacie prasowym.

Następnie przywrócono na rynek Kujaw markę Bractwo, a także reaktywowano Browary Bydgoskie. W październiku spółka poinformowała o przejęciu kolejnej historycznej marki piwa z Małopolski - Krak. Z kolei w listopadzie weszła na regionalny rynek wrocławski przejmując 100 proc. udziałów spółki Browar Profesja, jednocześnie zapowiadając wskrzeszenie lokalnego piwa Odra.

Poza wspomnianymi, do Mazurskiej Manufaktury należą jeszcze marki: Kmicic z Częstochowy, Kaper Królewski z Gdańska, Wigry z Suwałk, Stern-Brau ze Słupska, Haberbusch i Schiele z Warszawy, Jubilat ze Zduńskiej Woli oraz Lubusz z Zielonej Góry.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz