Partnerzy portalu
Poznań promuje smaki kuchni niemieckiej

Poznań promuje smaki kuchni niemieckiej

Autor: PAP Data: 11 czerwca 2022 14:50

W weekend na placu Kolegiackim w Poznaniu odbędzie się piknik, którego motywem przewodnim będą smaki Niemiec. Zaplanowano spotkania i warsztaty kulinarne. Będzie można także wyciskać świeży sok – za pomocą siły mięśni napędzających rower.

Jak poinformował poznański magistrat, w sobotę i niedzielę o godz. 14. Maja Skorupska - autorka bloga oraz laureatka konkursów gastronomicznych - zaprosi na pierwszą część warsztatów kulinarnych, których motywem przewodnim będą smaki Niemiec. Z kolei o godz. 16 rozpocznie się druga część warsztatów - "Kartoffelsalat czy poznański gzik - różnice i podobieństwa kuchni polskiej i niemieckiej".

Warsztaty kulinarne i degustacja win

O godz. 17. natomiast wystartuje prezentacja oraz degustacja win "Różne oblicza Króla Rieslinga". W świat tych charakterystycznych niemieckich trunków wprowadzą gości wybitni znawcy wina - w sobotę Tomasz Prange-Barczyński, redaktor naczelny magazynu "Ferment", a w niedzielę Jakub Małecki, sommelier. W tym spotkaniu mogą uczestniczyć wyłącznie osoby pełnoletnie.

Przez weekend na pl. Kolegiackim będzie można również skorzystać z interaktywnych stoisk, które pozwolą uczestnikom wycisnąć świeży sok za pomocą siły mięśni napędzających rower czy wybrać się do Niemiec w wirtualną wycieczkę.

Wstęp na wszystkie weekendowe wydarzenia na placu Kolegiackim będzie bezpłatny.

Wydarzenia na placu Kolegiackim są częścią kampanii German.Local.Culture i odbywają się po hasłem: #FindYourCityBreak. Organizatorem jest Niemiecka Centrala Turystyki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz