Partnerzy portalu
Pracownicy McDonald’s Polska przyłączą się do sprzątania górskich szlaków. Cel: Czyste Tatry Tegoroczna, 11. edycja wydarzenia Czyste Tatry odbędzie się 1 i 2 lipca w Zakopanem. Fot. Materiały prasowe

Pracownicy McDonald’s Polska przyłączą się do sprzątania górskich szlaków. Cel: Czyste Tatry

Autor: Oprac. KG Data: 23 czerwca 2022 12:25

McDonald’s Polska został strategicznym partnerem akcji edukacyjnej Czyste Tatry, organizowanej przez Stowarzyszenie Czysta Polska w Zakopanem i Tatrach od 2012 roku.

W dotychczasowych 10. edycjach akcji Czyste Tatry wzięło udział 35150 wolontariuszy, którzy znieśli z gór 6719kg śmieci. Partnerami wydarzenia są co roku Burmistrz Miasta Zakopane, Tatrzański Park Narodowy oraz Polskie Koleje Linowe. W tym roku partnerem strategicznym jest McDonald’s Polska. 

Pracownicy sieci regularnie organizują zbiórki odpadów w przestrzeni publicznej w ramach uruchomionego w 2021 roku projektu EcoHeroes. Teraz część z nich 1-2 lipca przyłączy się do sprzątania górskich szlaków.

McDonald’s będący na polskim rynku od trzech dekad stale wypracowuje innowacyjne rozwiązania na rzecz ochrony planety. M.in. domyka obieg opakowań w swoich restauracjach i daje im drugie życie. Dzięki odpowiedniej segregacji i współpracy z polskim recyklerem zużyte opakowania po przetworzeniu wracają do restauracji sieci m.in. w postaci ręczników papierowych, papieru toaletowego, a już niedługo także tacek do napojów - czytamy w komunikacie prasowym. 

Sieć bierze odpowiedzialność również za odpady, które nie trafiają bezpośrednio do koszy znajdujących się na terenie restauracji, dlatego pod koniec 2021 roku stworzył projekt EcoHeroes. Pracownicy restauracji oraz wszyscy zainteresowani udziałem w tej inicjatywie, regularnie organizują zbiórki odpadów w zanieczyszczonej przestrzeni publicznej. Dotyczy to również opakowań po produktach McDonald’s. Zebrane w ramach akcji zużyte opakowania stają się surowcami wtórnymi i są poddawane recyklingowi. Do tej pory zorganizowano 569 zbiórek na terenie całej Polski. 

- Chcemy angażować i inspirować do zmian innych, dlatego łączymy siły ze Stowarzyszeniem Czysta Polska, które co roku wspólnie z wolontariuszami sprząta tatrzańskie szlaki. Serdecznie zachęcamy do rejestrowania się na to lipcowe wydarzenie i odwiedzenie naszej specjalnej strefy - mówi Katarzyna Kucisz-Rosłoń, Corporate Relations Manager McDonald’s Polska.

Tegoroczna, 11. edycja wydarzenia Czyste Tatry odbędzie się 1 i 2 lipca w Zakopanem, gdzie powstanie miasteczko edukacyjne połączone z wielkim sprzątaniem szklaków Tatrzańskiego Parku Narodowego. Hasło przewodnie akcji to „Zostaw dobry ślad”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz