×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu

Premier o propozycji ws. waloryzacji 500 plus od 1 czerwca: nie gramy do muzyki, którą gra Tusk, bo byśmy zbankrutowali

Autor: PAP Data: 15 maja 2023 19:50

Mamy rozpisany nasz program, mamy sekwencję bardzo precyzyjnych propozycji; nie gramy do muzyki, którą gra Tusk, bo inaczej byśmy dawno zbankrutowali - powiedział we wtorek w Polsat News premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do propozycji Donalda Tuska, by 500 plus było zwaloryzowane od 1 czerwca.

Premier został zapytany w wywiadzie o propozycje lidera PO Donalda Tuska z poniedziałkowego spotkania z wyborcami w Krakowie: o to, by waloryzacja 500 plus obowiązywała przed wyborami, od 1 czerwca i o to, by podnieść kwotę wolną od podatku do 60 tys. zł.

"Widziałem tę sekwencję, tego co mówił Tusk. Najpierw powiedział: nie licytujmy się na nieodpowiedzialne propozycje PiS, po czym chwilę później powiedział: proponujemy dwa razy wyższą kwotę wolną od podatku. I powiedział to ten człowiek, który przez 8 lat podniósł kwotę wolną od podatku o 2 zł. (...) Było wołanie, prośby: proszę podnieść tę kwotę wolną do 4, 6 tys. zł. Nie zrobił zupełnie nic. Teraz wyskakuje jak królik z kapelusza. Jest niewiarygodny" - powiedział Morawiecki.

Odnosząc się do propozycji Tuska, by waloryzacja 500 plus została uchwalona na najbliższym posiedzeniu Sejmu tak, by obowiązywała od 1 czerwca, premier stwierdził: "nasze propozycje są bardzo konkretne, mamy rozpisany nasz program między konwencją, która właśnie się zakończyła a wrześniową; mamy sekwencję bardzo precyzyjnych propozycji". "Nie gramy do muzyki, którą gra Tusk, bo inaczej byśmy dawno zbankrutowali" - dodał.

"Cieszę się, że po naszej stronie jest żywiołowość, że po 8 latach rządzenia mamy nowe pomysły" - podkreślił szef rządu. Jak powiedział, PiS proponuje 60-proc. waloryzację 500 plus, podczas gdy inflacja przez 8 lat to ok. 46 proc.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz