Premiera spektaklu Spaghetti w Teatrze Baj 2 października odbędzie się premiera przedstawienia "Spaghetti"; fot. Teatr Baj

Premiera spektaklu Spaghetti w Teatrze Baj

Autor: PAP Data: 28 września 2021 10:36

W stołecznym Teatrze Baj 2 października odbędzie się premiera przedstawienia "Spaghetti". Młodzi widzowie będą mieli okazję poznać tajniki przyrządzania jednej z popularniejszych potraw.

Spaghetti w Teatrze Baj

"Bracia August Wysoki i Beniamin Wysoki zapraszają do swojej kuchni - pokażą jak przyrządzić idealne spaghetti. Kucharze skorzystają z przepisu znajdującego się w "Starej dobrej księdze o spaghetti". Dostali ją od wujka, który ją dostał od swojej ciotki, która dostała ją od swojego taty, który ją dostał od swojej mamy, która dostała ją od sąsiada, który ją kupił we Włoszech" - napisano w zapowiedzi przedstawienia.

Zaznaczono, że "bohaterowie mają idealny przepis, duże garnki, wzajemną pomoc, ale... ktoś im nabałaganił w kuchni i zasnął w samym centrum dowodzenia". "A potem ciągle ich rozpraszał i opowiadał o spotkaniu z chińskim smokiem, krokodylem, zebrą, śpiewając przy tym, tańcząc i grając na instrumentach. Czy w takich warunkach braciom uda się przygotować spaghetti?" - czytamy na stronie teatru.

"Na scenie będzie gwarno, wesoło, tanecznie i oczywiście muzycznie. Młodzi widzowie będą mieli okazję nie tylko poznać tajniki przyrządzania jednej z popularniejszych potraw, ale także posłuchać muzyki granej na żywo przez aktorów oraz towarzyszyć ich wszystkim figlom" - zapowiedziano.

Autorem i reżyserem jest Soren Ovesen. Przekład z duńskiego - Bogusława Sochańska. Scenografię zaprojektowała Annika Nilsson. Muzyka - Theatergruppe Batida i Nina Foss.

Występują Marta Gryko-Sokołowska (Put), Andrzej Bocian (Beniamin Wysoki) i Piotr Michalski (August Wysoki).

Spektakl przeznaczony jest dla widzów wieku powyżej 3 lat. Powstał we współpracy Teatru Baj w Warszawie i Theatergruppe Batida w Kopenhadze.

Premiera - 2 października o godz. 17 w stołecznym Teatrze Baj. Kolejne przedstawienia - 3 oraz 5-8 października br.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz