Partnerzy portalu
Przejęcie Maczfita będzie sprzyjać konsolidacji rynku "pudełek" Jakub Kukuła, pomysłodawca i założyciel firmy Kukuła Healthy Food/ fot. materiały prasowe

Przejęcie Maczfita będzie sprzyjać konsolidacji rynku "pudełek"

Autor: Magdalena Brzózka; www.horecatrends.pl Data: 10 marca 2021 14:53

Przejęcie Maczfita przez Żabkę to dowód na to, że branża cateringu dietetycznego wciąż ma spory potencjał i będzie się mocno rozwijała w najbliższych latach - mówi serwisowi horecatrends.pl Jakub Kukuła, pomysłodawca i założyciel firmy Kukuła Healthy Food.

- Mam świadomość, że skoro firmy z naszej branży dostają takie propozycje, to my również w najbliższym czasie możemy spodziewać się takich ofert. Na tę chwilę o tym nie myślę, ale też nie wykluczam wyjścia z tego biznesu w przyszłości - zapewnia Jakub Kukuła.

Grupa Żabka przejmie Maczfit

 

Jego zdaniem panująca pandemia oraz połączenie Żabki z Maczfitem będą sprzyjały konsolidacji rynku diet pudełkowych. - Maczfit jest jednym z liderów, ale w skali całego rynku odpowiada jedynie za jego kilka procent, bo w Polsce jest już ponad 700 podmiotów, które działają na bardzo podobnej do siebie ofercie. Podobnej, ale nie takiej samej, ponieważ, aby zatrzymać przy sobie obecnych klientów na dłużej, a także przyciągnąć nowych, trzeba oferować nie tylko wysoką jakość, ale i umieć wyróżnić się na tle konkurencji. Ubiegły rok pokazał, że aktualnie stabilną sytuację mają jedynie te firmy, które z rozwagą inwestowały w rozwój oraz nie boją się pokazać klientom jak wygląda produkcja „od kuchni”, bo to potwierdza, że spełniają wszelkie standardy higieny i bezpieczeństwa -  zapewnia założyciel firmy Kukuła Healthy Food.

Co oznacza przejęcie Maczfita dla branży cateringów dietetycznych?

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz