Partnerzy portalu
Rafał Brzoska: Dlaczego zdecydował się zainwestować w FoodWell? Rafał Brzoska zainwestował w FoodWell. / fot. PTWP

Rafał Brzoska: Dlaczego zdecydował się zainwestować w FoodWell?

Autor: portalspozywczy.pl Data: 08 listopada 2022 12:06

Rafał Brzoska, założyciel i CEO InPostu mówi o swojej roli w spółce FoodWell, w którą zainwestował i pomyśle na dołączenie do Mariana Owerko i stworzenie wspólnego biznesu.

Kiedy powstał pomysł na FoodWell? - Temat pojawił się odrobinę wcześniej, w ramach funduszu, w którym działamy razem z Marianem Owerko, jakieś 5-6 lat temu. Trafiła się nam taka perełka jak Purella i wiedzieliśmy, że pora połączyć swoje siły – mówił Rafał Brzoska.

Rafał Brzoska zainwestował w FoodWell

Jaka będzie jego rola w projekcie? - Staram się patrzeć na to przez pryzmat czterdziestu kilku spółek, w które zainwestowałem. Ważne jest dla mnie posiadanie dobrego zarządu, sprawnego zespołu. Wtedy jako inwestor nie muszę nad tym wszystkim czuwać. Jednak mamy tu do czynienia z przejściem z  kanału klasycznego, na coś zupełnie nowego. Wiele spółek omnichannelowych czy e-commerce, w które zainwestowałem, są już duże i funkcjonują samoistnie – tłumaczył szef InPostu.

Rafał Brzoska podzielił się też z publicznością spojrzeniem, jakie ma na obecną sytuację ekonomiczną i rosnące ceny. - Myślę, że już dzisiaj wielu przedsiębiorców widzi, że IV kwartał będzie trudnym okresem. Podobnie jak przyszły rok. Firmy, które mają dobry zarząd i właściwie skomunikowany zespół, potrafią realizować swoją taktykę. Takie firmy mają szansę przetrwać nadchodzący kryzys a nawet rosnąć – mówił Rafał Brzoska i dodał, że na zmieniającym się rynku można najwięcej wygrać.

Czytaj więcej na: portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz