Partnerzy portalu
Raper RZA i marka Violife wspierają czarnoskórych restauratorów Robert Fitzgerald Diggs, założyciel i lider amerykańskiej formacji hip-hopowej Wu-Tang Clan. / fot. shutterstock

Raper RZA i marka Violife wspierają czarnoskórych restauratorów

Autor: www.horecatrends.pl/ vegnews.com Data: 02 lipca 2021 12:09

Producent wegańskich serów Violife oraz założyciel amerykańskiej formacji Wu-Tang Clan - RZA, połączyli  siły, by wesprzeć restauracje należące do osób czarnoskórych. Oferują dotację w wysokości 20 000 USD w ramach programu Plant Grants.

Program Plant Grants został stworzony przez właściciela marki Violife - firmę  Upfield i ma na celu ożywienie restauracji należących do osób czarnoskórych.

Raper RZA i producent wegańskich serów wspierają czarnoskórych restauratorów

Sponsorowany przez RZA i Violife program ma na celu nagrodzenie pięciu wybranych restauratrów, którzy otrzymają po 20 000 USD na rewitalizację ich firm poprzez włączenie potraw roślinnych do ich menu.

- W Upfield jesteśmy podekscytowani współpracą z szefami kuchni i restauratorami oraz roślinnymi wizjonerami, którzy intensyfikują rewolucję roślinną w całych Stanach Zjednoczonych. Teraz dzięki nowemu programowi Plant Grants możemy rozszerzyć i promować ich wysiłki i pomóc im w opracowywaniu nowych pozycji menu ze składnikami roślinnymi oraz tworzeniu potraw i przepisów, dzięki czemu więcej osób decyduje się na jedzenie roślinne, które jest lepsze dla całej naszej planety - mówi Brian Orlando, dyrektor ds. marketingu w Upfield North America.

- Współpracuję z Violife, ponieważ podzielamy podobną filozofię dotyczącą jedzenia opartego na roślinach i chcemy, aby jedzenie oparte na roślinach było bardziej dostępne, przystępne cenowo. Jestem dumny, że wspieram dotacje roślinne i sprawiam, że jedzenie oparte na roślinach będzie łatwiej dostępne w restauracjach należących do osób czarnoskórych – powiedział RZA.

Program Plant Grants jest otwarty do 31 lipca, a zwycięzców poznamy we wrześniu 2021 r.

Założyciel Wu-Tang, RZA, przeszedł na weganizm w połowie lat 90. po tym, jak wgryzł się w skrzydełko kurczaka i zdał sobie sprawę, że to martwy ptak. Od tego czasu legendarny muzyk wykorzystywał swoją sławę, by bronić zwierząt na wiele różnych sposobów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Gość

    rasizm w czystej postaci. Co na to Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych?