×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ręka Fatimy – co to jest? Wegańskie danie jak na dłoni
Ręka Fatimy to flagowe danie wegetariańsko-wegańskich restauracji Falla. Danie jest w 100% wegańskie. Fot. Materiały prasowe

Ręka Fatimy – co to jest? Wegańskie danie jak na dłoni

Autor: Katarzyna Gubała Data: 18 marca 2023 08:30

Ręka Fatimy, flagowe danie Falla - sieci restauracji wegetariańsko-wegańskich - podawane jest w naczyniu nawiązującym do kształtu dłoni Fatimy, ręcznie wykonanym i malowanym. Z czego składa się to przebojowe wegańskie danie?

Flagowe dnia Falla jest w stałej karcie od początku działalności Falli. Danie podawane w naczyniu nawiązującym do kształtu dłoni Fatimy, a naczynie jest ręcznie wykonane i ręcznie malowane.

Z czego składa się danie Ręka Fatimy?

- Danie składa się z czterech fallafeli, pięciu hummusów - hummus tradycyjny i cztery hummusy smakowe, pikli i dodatków sezonowych, zmieniające się w zależności od pory roku, sosu orzechowego, świeżych warzyw oraz chlebków pita. Danie jest 100% wegańskie - mówi horecatrends.pl Aleksandra Nieszporek z Falla Katowice.

Ręka Fatimy serwowana jest w ręcznie wykonanym i malowanym naczyniu w kształcie dłoni.

Danie zgodnie z kartą jest dedykowane dla 2 osób, ale ze względu na sposób podania jak najbardziej nadaje się do dzielenia, gdy przy stole zasiądzie więcej gości. Ze względu na oryginalny sposób podania w naczyniu w kształcie dłoni, składającym się z 6 miseczek, Rękę Fatimy można zamówić tylko na miejscu - w restauracjach Falla. Cena Ręki Fatimy (marzec 2023 r.) to 77 zł. 

Przebojowe fallafele

Ręka Fatimy cieszy się dużą ze względu na atrakcyjny sposób podania, mnogość składników i feerię barw, ale nie jest to jedyny hit wegetariańsko-wegańskiej Falli.

- Kolejnym pod względem popularności daniem jest Fallafel Talerz, na który składają się również fallafele, humusy, sałatka tabbouleh, dodatki sezonowe zmieniające się w zależności od pory roku, pikle, chlebek pita. Danie zgodnie z kartą rekomendowane dla jednej osoby - mówi Aleksandra Nieszporek.

I dodaje, że dużą popularnością cieszą się wkładki sezonowe zmieniające się wraz ze zmianą pór roku. W marcowym menu sezonowym znalazł się np. Apres Ski Burger z camembertem i plackiem ziemniaczanym czy Butter Tofu. Wrapem miesiąca jest K-Pop Wrap z boczniakami w fallowym sosie ''Korean BBQ''. 

Kim są goście Falli? Czy to tylko wegetarianie?

Jak mówi nam Aleksandra Nieszporek, gośćmi Falli są weganie, wegetarianie, jak również osoby chcące skosztować kolorowej kuchni z Bliskiego Wschodu, które pozytywnie zaskoczone są smakami. Przekrój wiekowy od osób w wieku szkolnym po osoby dojrzałe. Cel spotkania towarzyski, biznesowy.

Falla słynie również z burgerów. Po jaki zamiennik mięsa najchętniej
sięgają goście?

- W naszej ofercie burgerem, który może być świetnym zamiennikiem mięsa jest danie ‘’Ćwierćfunciak z serem’’ z „mięsem" od Lindy McCartney, inspirowane legendarnymi dialogami z filmu ‘’Pulp Fiction’’ - dodaje przedstawicielka Falla Katowice.

Falla działa na zasadach franczyzy. Obecnie sieć restauracji wegetariańsko-wegańskich Falla liczy 11 lokali w całej Polsce. Sieć cały czas się rozwija.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz